×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
پيگيري يك سوژه/ تعطيلي چند مغازه به دليل ارزان فروشي!

دشتستان بزرگ: چندی پیش خبری مبنی بر تعطیلی و اخطار به مغازه اي در شهر دالکی آن هم به دليل ارزان فروشي در پایگاه خبری دشتستان بزرگ منتشر شد.

به گزارش دشتستان بزرگ؛ انتشار اين خبر، با واكنش جمعي از كسبه دشتستان روبرو شد به نوعي كه به گفته ی جمعي از مغازه داران برازجاني، یکی از ارگان های دشتستان، ارزان فروشی را جرم دانسته و با مغازه ها برخورد كرده است و گاها اين برخوردها منجر به تعطیلی چند روزه واحدهای صنفی نیز شده است!

اقدامی که با توجه به وضعیت اقتصادی امروز مردم و جامعه جای بسی تعجب دارد!

رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان دشتستان در این خصوص به دشتستان بزرگ گفت: در خصوص ارزان فروشی هیچ دستور و نظری اعم از برخورد و یا هر رفتار دیگری از طرف تعزیرات حکومتی شهرستان دشتستان اعمال نشده و در خصوص ارزان فروشی، در قانون برخورد و مجازاتی در نظر گرفته نشده است.

قائدي اضافه کرد: تنها در این راستا، طبق قانون نظام صنفی، زمانی که فروشنده حراج غیر قانونی زده یک تخلف محسوب شده و طبق منع قانون، باید برای این اقدام مجوز لازم از طرف اتاق اصناف و نهادهای ذیربط به منظور حراج کالا دریافت شود.

رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان دشتستان اذعان داشت: ما طرفدار و حامی ارزان فروشی هستیم، به هیچ عنوان نیز در این زمینه مجازاتی نخواهیم داشت.

قاعدی تصریح کرد: اگر مغازه یا واحدی صنفی نیز به جرم ارزان فروشی پلمب و یا بسته شده، به تعزیرات حکومتی مراجعه کرده تا به جهت احقاق حقوق ارشاد و به طور کامل راهنمایی شود.

وی ضمن بیان این که خود قانون در بستن یک مغازه بسیار سخت گیر بوده خاطرنشان کرد: ارزان فروشی تخلف نبوده و هیچ کس بابت ارزان فروشی متخلف محسوب نمی شود.

لازم به ذکر است به دنبال درخواست کسبه و چندین واحد صنفی در شهرستان دشتستان، جهت پيگيري اين موضوع،  "پایگاه خبری تحليلي دشتستان بزرگ" مشكل را از طريق ارگان هاي ديگر نيز پيگير شد كه تاكنون پاسخي در اين خصوص نداده اند!