×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
رئيس تعزيرات حكومتي دشتستان در گفتگوي اختصاصي با دشتستان بزرگ:

دشتستان بزرگ: رئيس تعزيرات حكومتي دشتستان در گفتگو با دشتستان بزرگ از لزوم اجتناب مردم از احتكار خانگي اقلامي چون مرغ و گوشت خبر داد و گفت: قیمت كنوني مرغ، نوسان دارد، اما نحوه خرید آن توسط مردم نیز مهم است، گاها با خرید بیش از نیاز مرتکب نوعی تخلف و احتکار خانگی می شويم.

قائدي با اشاره به لزوم شفاف سازي در خصوص قيمت مرغ و كنترل بازار اظهار داشت: اگر مغازه داری درصد سود خود را غیر قانونی افزایش داده و یا خلافی مرتکب شده باشد باید با آن برخورد شود.

وی با اشاره به این که بايد ریشه و حلقه اصلی گراني پيدا و اصلاح كرد، افزود: گاهي عدم حمايت از مرغدار سبب گراني آن در بازار مي شود، به عنوان مثال عدم تأمين غذا و يا داروي مرغ با ارز دولتي، در نهايت سبب گراني مرغ عرضه شده مي شود، از اين رو بايد دليل اصلي هر گراني را ريشه يابي و رفع كرد.

رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان دشتستان اذعان داشت: به جهت ایجاد فضایی آرام باید شفاف سازی صورت گيرد كه تشكيل يك سامانه جامع پيگيري در اين خصوص مي تواند تأثير زيادي در ساماندهي قيمت ها داشته باشد.

قائدی ادامه داد: به نظر می رسد مقدار مرغ دولتی توزیع شده برای تنظیم بازار در شهرستان دشتستان کم بوده و نیاز مصرفی مردم بیشتر است، البته مردم نیز باید احتکار خانگی نداشته و نسبت به مصرف روزانه و در نهایت مصرف هفتگی خود خرید کنند.

رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان دشتستان افزود: امید است مسئولین ذیربط در امر مذکور تلاش بیشتری نسبت به جذب سهمیه کافی برای دریافت مرغ در شهرستان دشتستان داشته باشند.