×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ: بهمن ماه سال 96 بود که معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش در نشست خبری خود از حذف پیک نوروزی دانش آموزان خبر داد.

وی همچنین در خصوص این خبر گفت: دانش آموزان می توانند امسال در ایام تعطیلات کتابی را خوانده و آن را خلاصه نویسی کنند، می توانند روایتگر یک داستان یا خاطره ای باشند که آن را با صدای خود ضبط کرده یا از خود فیلم بگیرند، در شکل دیگر دانش آموزان می توانند داستانی را بنویسند.

حکیم زاده افزوده بود: در پی اجرای چنین طرحی، مهارت های دیداری و شنیداری و خواندن در دانش آموزان تقویت می شود.

چندی پیش اولیای یکی از دانش آموزان ضمن گفتگو با دشتستان بزرگ از پیگیری اجرای یک طرح جدید و عجیب در مدارس این شهرستان خبر داد.

وی در این خصوص گفت: معاون یکی از دبستان های برازجان، دانش آموزان را اجبار به خرید کتاب داستان کرده، به آنان گفته داستان را روی دفتر یادداشت و در کلاس برای معلم بخوانند، آیا اجبار به چنین اقدامی منفعتی برای دانش آموزان در پی دارد؟ دانش آموزان باید تعطیلات عید نوروز را به عنوان یک فرصت غنیمت شمرده و در مطالعه کتب درسی خود تلاش کنند.

خبرنگار دشتستان بزرگ نیز چرایی این امر را از طریق مدیر آموزش و پرورش دشتستان جویا شد.

سیدحسن لواسانی در این خصوص به دشتستان بزرگ گفت: در سال جدید چیزی به نام پیک نوروزی نداریم.

وی با اشاره به این که امسال دومین سالی بوده که چنین اتفاقی در حال انجام است، افزود: قرار بر این شده که دانش آموزان کتاب داستان با هر موضوعی را مطالعه کرده و در فصل بازگشایی مجدد مدرسه برای دبیران خود قرائت کنند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان اضافه کرد: هیچ مدرسه ای حق نداشته دانش آموزان را اجبار به خرید کتاب داستان کرده و یا دانش آموزان از روی کتابی کپی برداری کرده و آن را در مدرسه قرائت کنند، اگر چنین موضوعی وجود داشته از نظر ما تخلف محسوب شده و برخورد می کنیم.

لواسانی اذعان داشت: چون قرار بر انجام چنین اقدامی نبوده است، در نهایت تکلیف داده شده به دانش آموزان اختیاری بوده و اجباری در کار نیست.