×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ: مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از ورود یک سامانه بارشی جدید به استان خبر داد و گفت: از عصر روز شنبه تا اوایل روز سه‌شنبه به تناوب بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

ورود سامانه بارشی جدید به استان بوشهر/ خلیج فارس مواج می‌شود

فرج‌الله شکوهی‌پور اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی، برقراری شرایط جوی و دریایی نسبتاً آرامی را در استان نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: در طول روز غبار محلی و گاهی افزایش ابر و طی ساعاتی از شب و صبح پدیده مه در برخی نقاط استان پیش بینی می‌شود و احتمال بارش خفیف باران در برخی نقاط دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: از روز شنبه با ورود یک سامانه بارشی جدید به غرب و جنوب غرب کشور، به تدریج بر میزان ناپایداری‌های جوی در استان افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: بر همین اساس ضمن افزایش پوشش ابر، از عصر روز شنبه تا اوایل روز سه شنبه به تناوب بارش باران، گاهی رگبار پراکنده باران همراه با رعد و برق و وزش باد در سطح استان پیش بینی می‌شود.

شکوهی پور خاطرنشان کرد: در روزهای یکشنبه و دوشنبه در برخی نقاط احتمال آب گرفتگی معابر دور از انتظار نیست.

وی افزود: همچنین به سبب وزش باد شدید و گاهی تندبادهای لحظه‌ای خلیج فارس طی روزهای یکشنبه و دوشنبه مواج و طوفانی خواهد بود. تلاطم دریا در سواحل جنوبی استان طی روز سه شنبه (به سبب وزش باد شدید شمال غربی) نیز ادامه می‌یابد.

 

تشدید بارش‌ها و وقوع سیل

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر همچنين از احتمال تشدید بارش‌ها و وقوع سیل خبر داد و گفت: طی روزهای آینده ناپایداری جوی در استان بوشهر افزایش می‌یابد.

شکوهی‌پور اظهار داشت: با توجه به افزایش و تقویت ناپایداری‌های جوی طی روزهای یکشنبه و دوشنبه، پیش بینی می‌شود ضمن وقوع رگبار پراکنده باران و رعد و برق، سرعت وزش باد به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یابد.

وی اضافه کرد: برای این مدت نسبت به وزش باد شدید غالباً جنوب شرقی و گاهی تندبادهای لحظه‌ای و در پی آن تلاطم شدید دریا بویژه طی عصر یکشنبه تا اواخر روز دوشنبه هشدار داده می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود از ترددهایی دریایی بویژه تردد شناورهای کوچک و تفریحی طی این مدت اجتناب شود.

وی افزود: با توجه به پیش بینی بارش‌های رگباری در مناطقی از استان‌های همجوار یعنی استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و فارس و با توجه به شرایط فصلی و محلی و احتمال تشدید بارش‌ها در برخی نقاط استان، آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها طی یکشنبه شب تا اواخر روز دوشنبه، دور از انتظار نیست.

شکوهی‌پور تصریح کرد: توصیه می‌شود اقدامات پیشگیرانه لازم به منظور جلوگیری از حوادث و خسارات احتمالی به عمل آید.

 

مهر