×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ: " طرح حذف دفترچه بیمه سلامت با هدف کاهش هزینه‌ها، حذف کاغذ، بهره وری بیشتر و خدمات رسانی بهتر اجرایی می‌شود که در حال حاضر در همه شهرستان‌های استان کرمان در حال اجراست و در دیگر استان‌ها به صورت پایلوت و فقط در یک شهر اجرایی خواهد شد." خبري كه قائم مقام معاون آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت در آبان ماه سال گذشته در خصوص حذف دفترچه هاي بيمه سلامت اعلام كرده بود.

به گزارش دشتستان بزرگ؛ به گفته رضائيان، با حذف دفترچه، اطلاعات بيمار در سامانه ثبت و با اين راهكار، ضمن آسانتر شدن خدمات، هزينه ها نيز كاهش مي يابد.

اين در حالي است كه گويا الكترونيكي شدن و ارائه راهكار در خصوص حذف كاغذ در ارگان هاي اجرايي دشتستان با مشكلاتي همراه شده است.

يكي از شهروندان دشتستاني ضمن گلايه در خصوص نحوه اجرايي شدن طرح مذكور، به دشتستان بزرگ گفت: صبح امروز به يكي از مراكز تمديد دفترچه هاي بيمه سلامت در برازجان مراجعه كردم تا دفترچه خود را كه تا تاريخ 29 اسفند سال گذشته اعتبار داشت تمديد كنم، اما مسئولين آنجا در پاسخ اعلام كردند كه بنا به بخشنامه سراسري مبني بر عدم تعويض و تمديد دفترچه ها، هيچ دفترچه اي تمديد نخواهد شد.

وي ادامه داد: مسئولين دفتر بيمه سلامت اظهار داشتند كه اين بخشنامه به تمامي موسسات تحت پوشش و طرف قرارداد اعلام شده و همه بيمه شدگان مي توانند تا پايان خردادماه سال جاري از خدمات بيمه استفاده كنند، به عبارتي در سيستم بيمه، تمديد آنها صورت گرفته اما دفترچه اي تعويض نخواهد شد.

اين شهروند برازجاني خاطر نشان كرد: پس از اين ماجرا به آزمايشگاهي كه طرف قرارداد بيمه سلامت بوده و پيش از اين نيز به آن محل مراجعه مي كردم، رفته تا طبق گفته مسئولين بيمه، با توجه به اينكه تاريخ اعتبار دفترچه ام تا پايان خردادماه تمديد شده است، آزمايشات خود را انجام دهم اما آزمايشگاه از گرفتن آزمايش سرباز زده و اعلام كرد كه دفترچه شما تمديد نيست!

يكي ديگر از شهروندان برازجاني نيز به دشتستان بزرگ گفت: بنده تحت پوشش بيمه سلامت بوده و از سوي بنياد شهيد و امور ايثارگران، جهت گرفتن خدمات بيمه تكميلي به بيمه دي، معرفي شده ام.

وي ادامه داد: از جمله خدماتي كه در اين خصوص به ايثارگران و جانبازان داده مي شد، هزينه داروها بود، اين در حالي است كه صبح امروز به داروخانه مراجعه كرده تا داروي خود را تحويل بگيرم، اما داروخانه اعلام كرده كه تاريخ دفترچه شما اعتبار نداشته و در صورت قبول اين برگه، مأموران بيمه آن را قبول نخواهند كرد!

اين شهروند برازجاني خاطر نشان كرد: اگر هم بخشنامه اي اعلام شده، چرا با ناهماهنگي هاي صورت گرفته، مردم را بدين شكل سرگردان مي كنند؟

 

بيمه سلامت: ما به همه موسسات اعلام كرده بوديم

رئيس اداره بيمه سلامت دشتستان در اين خصوص گفت: تمديد تاريخ دفترچه هاي بيمه سلامت از طريق سامانه به تمامي موسسات طرف قرارداد اعلام شده بود.

حسين گوركاني افزود: جهت اطمينان خاطر، علاوه بر اعلام سيستمي با تمامي موسسات، تماس تلفني نيز برقرار كرده و آنان را در جريان روند كار و تمديد دفترچه ها تا پايان خردادماه قرار داده بوديم.

وي افزود: دفترچه هاي تكميلي بيمه سلامت نيز از سوي بنياد شهيد و امور ايثارگران پيگيري مي شود كه اين بنياد نيز ضمن انعقاد قرارداد با بيمه دي، چگونگي محاسبه هزينه دارو و ... ايثارگران و جانبازان را بررسي مي كند.

مدير بيمه سلامت دشتستان اضافه كرد: در حال حاضر نيز بنياد شهيد در حال رايزني با مسئولين بيمه دي است تا مشكل ايجاد شده در خصوص تاريخ دفترچه هاي بيمه شدگان جانباز و ايثارگر حل شود.

 

بنياد شهيد: مشكل به شكل كامل حل شده است

رئيس بنياد شهيد امور ايثارگران دشتستان نيز در اين خصوص به دشتستان بزرگ گفت: با رايزني هاي صورت گرفته، مشكل ايجاد شده به شكل كامل حل شد.

احمد ملك زاده با اعلام اين خبر افزود: پس از اعلام بيمه سلامت در خصوص عدم تعويض دفترچه هاي برگ دار و تمديد سيستمي اين دفترچه ها، مشكلاتي براي بيمه شدگان ايثارگر و جانباز ايجاد شد.

وي تأكيد كرد: شهريور سال گذشته، قرارداد يكساله همكاري با بيمه دي منعقد و بر اساس آن، بيمه شدگان تا پايان شهريور مي توانند از خدمات بيمه تكميلي دي بهره مند شوند.

رئيس بنياد شهيد امور ايثارگران دشتستان خاطر نشان كرد: از طرفي مشكل ايجاد شده نيز در خصوص تاريخ دفترچه ها تا پايان خردادماه سال جاري است، لذا با رايزني هاي صورت گرفته با مسئولين بيمه دي و سلامت، مسئله رفع شد.