×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی استان بوشهر گفت: حدود 5 درصد از جمعیت این شهرستان عضو کتابخانه های عمومی هستند.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از ایرنا، حمید زارعی سه شنبه شب در پویش مطالعاتی در دبیرستان نمونه حضرت علی اکبر (ع) کاکی افزود: یکی از ملاک های توسعه در جهان کنونی مطالعه و پژوهش است که در جامعه ما و بین دانش آموزان کمرنگ است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی افزود: علل موفقیت اکثر کشورهای پیشرفته مرهون تسهیل وضعیت مناسب برای کتاب خوانی و پژوهش دانش آموزان است که عظیم ترین سرمایه و ذخایر آینده کشورهستند.
وی اضافه کرد: در جامعه ما دانش آموزان با همه علاقه ساعت ها به برنامه های تلویریون، کامپیوتر، موبایل و اینترنت اختصاص می دهند اما نوبت به مطالعه و کتاب خوانی که می رسد بی حوصله و بی انگیزه می شوند.
زارعی بیان کرد: آمارمطالعه و تیراژ کتاب درایران درمقیاس با استاندا‌‌رد جهانی تاسف آوراست و درکشوری مثل هند میانگین مطالعه بیش از ده ساعت در هفته و ایران حدود 50 دقیقه است.
وی بیان کرد: تنها 4.5 درصد خانواده های ایرانی عضو کتابخانه های عمومی هستند و در شهرستان دشتی حدود 5 درصد است که 70 درصد اعضا دانش آموز هستند.
در پایان از برگزیدگان پویش مطالعاتی دبیرستان نمونه حضرت علی اکبر (ع) کاکی تقدیر شد.
شهرستان دشتی با 86 هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است