×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ: استاندار بوشهر در پاسخ به سوال مدیر مسئول سایت دشتستان بزرگ در خصوص وضعیت انتخاب فرماندار دشتستان، گفت: این شهرستان، هم اکنون نیز فرماندار دارد، سرپرست فرمانداری هم همان وظایف فرماندار را انجام می دهد.


گراوند صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه افزود: به دلیل تاخیر در رفتن زارع از فرمانداری دشتستان و در نهایت انتصاب ناگهاني وی در گیلان، انتخاب جایگزین فرمانداري با مشکل روبرو شد.
وی ادامه داد: باید به شکل ویژه، فرماندار تعیین شود، باید فردی انتخاب شود که شرایط لازم را داشته باشد.
استاندار بوشهر در پاسخ به سوال دوم دشتستان بزرگ در خصوص تکرار تابستان داغ در استان و به ویژه در دشتستان، گفت: تابستان داغ گذشته تکرار نخواهد شد، اقدامات خوبی در زمینه آبشیرین کن های دالکی، سعدآباد، آبپخش و برازجان انجام شده است.


گراوند خاطر نشان کرد: مردم نجیب دشتستان واقعا صبوری کردند و مشکل آب را تحمل کردند اما با پیگیری های صورت گرفته، این تجربه تکرار نمی شود.
 
ادامه داد: از هفته آینده اکیپ های معین آب از استان های دیگر در بوشهر مستقر و مشکلات به شکل ویژه بررسی و پیگیری خواهد شد.

تامين 90 درصدي آب شيرين از خارج از استان
نماينده دولت تدبير و اميد در استان بوشهر با اشاره به تامين 90 درصدي آب شيرين استان از خارج از استان، تصريح كرد: در راستای توسعه زیرساخت افزایش منابع ابی استان بوشهر چهار سد مخزنی اجرایی شده که نقش مهمی در تقویت منابع زیرزمینی و مهار روان‌آب‌ها دارند.
وي ادامه داد: روزانه 20 هزار متر مکعب آب آشامیدنی استان از طریق آب‌شیرین‌کن تامین می‌شود و در این زمینه جهت افزایش منابع آبی استان مجوز آب‌شیرین‌کن به ظرفیت 125 هزار متر مکعب در شبانه‌روز صادر شده است.

 

افزايش 110 درصدي افتتاح پروژه هاي عمراني
گراوند ادامه داد: هر پروژه‌ای را که خواستیم کلنگ بزنیم تا اعتبارات آن تخصیص نیافته باشد، آن را آغاز نمی‌کنیم؛ مگر اینکه اعتبارات آن تأمین شود و بدانیم که می‌توانیم آن را افتتاح کنیم.
وی از افزایش ۱۱۰ درصد افتتاح پروژه‌های عمرانی استان بوشهر در سال جاری خبر داد و گفت: با تلاش‌های صورت گرفته شاهد افزایش قابل توجه پروژه‌ها در استان بوده‌ایم.


استاندار بوشهر با اشاره به فعاليت 209 سمن در سطح استان خاطر نشان كرد: قبل از دولت یازدهم ۱۶ سمن در استان بوشهر فعال بود و اکنون ۲۰۹ سمن در استان فعال است که ۸۴ سمن در دوره فعالیتی تیم ما ایجاد شده‌اند و شاهد تسریع در راه‌اندازی سمن‌ها هستیم.
وي در خصوص پررنگ شدن نقش خانه احزاب در سطح استان نيز گفت: اميد است با تقويت فعاليت حزبي و تشكيلاتي، نقش گروه هاي مختلف، پررنگ تر شود.

گراوند با اشاره به لزوم حمایت از اشتغال بانوان در پست های مدیریتی، اظهار داشت: پیش از این تنها شش درصد پست های مدیریتی را بانوان برعهده داشتند در حالی که با برنامه ریزی های صورت گرفته، این آمار به 5.14 درصد افزایش یافته است.

رتبه 17 بوشهر در زمینه رونق تولید

وی استان بوشهر را از جمله استان های پیشتاز در زمینه اشتغال برشمرد و ادامه داد: در زمینه رونق تولید نیز ۶۵ طرح در سامانه ثبت‌نام شده است که ۲۸ در کارگروه تصویب شده است و ۲۵ طرح هم پول گرفتند و ۶۴ میلیارد تومان تا امروز در زمینه رونق تولید انجام شده است. استان بوشهر در زمینه رونق تولید از رتبه ۲۸ کشور به رتبه ۱۷ رسیده است. تعداد طرح‌های ما در حوزه رونق تولید با بسیاری از استان‌های قابل مقایسه نیست.

عالیترین مقام دولت تدبیر و امید در استان بوشهر در خصوص اجرای طرح آبیاری نوین در سطح استان نیز گفت: در زمینه کشاورزی بیش از هفت هزار و ۷۰۰ هکتار آبیاری نوین در استان بوشهر اجرا شده است که در یک سال و نیم به اندازه پنج سال کار انجام شده است.

وی اولویت کاری خود را اولویت بندی مشکلات و تکمیل پروژه های نیمه تمام دانسته و اظهار داشت: نقش مهمی در توسعه استان بوشهر می‌تواند داشته باشد و خوشبختانه در ماه‌های گذشته کار راه‌آهن را در استان شروع کردیم.

سیمان دشتستان از تیم هندبال این شهرستان حمایت کند

استاندار بوشهر با اشاره به لزوم حمایت از تیم هندبال دشتستان، تأکید کرد: حمایت مالی از هندبال دشتستان را از طریق جاهایی چون سیمان این شهرستان پیگیری خواهیم کرد، استانداری نیز به صورت موردی حمایت های خود را خواهد داشت.

وی در خصوص چگونگی انتصاب بخشداران دشتستان نیز گفت: حاشیه هایی در خصوص عملکرد بخشداران این شهرستان وجود داشت، که با پیگیری های صورت گرفته، این مسئله، تأیید نشد، ما عملکرد بخشداران را رصد می کنیم.