×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ: رئيس دانشگاه علوم پزشكي بوشهر از برگزاري پنجمين كنگره شهداي بهداشت خبر داد.

به گزارش دشتستان بزرگ، سعيد كشميري با اعلام اين خبر گفت: پنجمين كنگره شهداي وزارت بهداشت، 21 اسفند ماه، به ميزباني استان بوشهر برگزار و از 57 خانواده شهيد، تقدير به عمل خواهد آمد.

وي با اشاره به اينكه وزارت بهداشت 400 شهيد والامقام را تقديم كرده است، خاطر نشان كرد: طراحي و ساخت يك المان شهيد گمنام در دانشگاه علوم پزشكي بوشهر، گشت دريايي و بازديد از موزه شهيد رئيسعلي دلوار از جمله ديگر برنامه هاي حاشيه اين مراسم خواهد بود.

 

افتتاح و كلنگ زني 50 پروژه عمراني

رئيس دانشگاه علوم پزشكي بوشهر اظهار داشت: با حضور وزير بهداشت، 35 پروژه عمراني افتتاح و كلنگ 15 پروژه نيز به زمين زده خواهد شد.

وي ادامه داد: فاز دوم بيمارستان اهرم، بخش آي سي يو بيمارستان هاي كنگان و برازجان و راه اندازي مركز مغز و اعصاب جنوب استان در كنگان طي سال جاري از جمله اقدامات صورت گرفته توسط اين دانشگاه بود.

كشميري افزود: در حال حاضر يكصد هزار متر مربع بيمارستان داريم كه 40 هزار متر مربع از اين مقدار را بهسازي كرده ايم.

 

استان بوشهر، رتبه اول دخانيات در زنان

رئيس دانشگاه علوم پزشكي بوشهر با اشاره به اينكه استان بوشهر رتبه اول مصرف دخانيات را در بانوان دارد ادامه داد: در يكي از شهرستان هاي ما 30 درصد مردم، دخانيات مصرف مي كنند.

وي با بيان اينكه ۶۰۰ تخت در حال ساخت در استان بوشهر داریم گفت: ۱۰۰ تخت مربوط به اورژانس هسته‌ای است که اميد است تا هفته دولت افتتاح شود.

كشميري خاطر نشان كرد: بیمارستان ۱۲۰ تخت خوابی برازجان ۳۵ درصد پیشرفت دارد و در سفر رئیس جمهور مبالغی را برای تکمیل آن دريافت خواهيم كرد، همچنین بیمارستان ۱۶۰ تخت‌خوابی جایگزین بیمارستان فاطمه زهرای بوشهر نيز در سفر اخير رئیس جمهور ۵۰ میلیارد تومان پول برای آن در نظر گرفته می‌شود.

 

پيشنهاد براي راه اندازي كمپين در گناوه

رئيس دانشگاه علوم پزشكي بوشهر ضمن ابراز تأسف در وضعيت بهداشتي دست فروشان در شهر گناوه گفت: کمپینی برای بهداشت شهر گناوه ایجاد شود چرا كه میلیون‌ها توریست از اين شهر بازديد كرده و در میدان مرکزی گناوه اغذیه غیربهداشتی ارائه می‌شود .

وي در خصوص نامه رئیس دانشگاه خلیج فارس به رئیس دانشگاه علوم پزشکی در مورد سرطانی بودن کباب‌های بوشهر خاطرنشان کرد: بحث‌هایی که موجب نگرانی جامعه می‌شود نباید به صورت نامه‌نگاری‌های این شکلی انجام شود، این نامه چیز جدیدی نبوده و تکراری است، دانستن حق مردم است ولی نباید مردم را نگران کنیم.

 

تقويت بخش آنكولوژي اطفال در استان

كشميري با اشاره به جذب دو متخصص آنكولوژي اطفال براي استان اظهار داشت: در استان امکانات ضعیفی جهت سرطان خون اطفال داریم و در حال رفع آن هستیم و برای رفع این مشکل برنامه داریم.

وي با بیان اینکه مرکز پیشگیری از سرطان در استان بوشهر با همت خیرین آماده راه‌اندازی شده است گفت: در حوزه سلامت استان خیرین بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان پروژه اجرا کردند و استقبال بسیار خوبی شده است و شاهد ارائه خدمات بسیار خوبی از سوی خیرین در این حوزه هستیم.

در حال حاضر دستگاه MRI كنوني قديمي بوده و اقدامات لازم در خصوص نصب و راه اندازي دستگاه جديد در بيمارستان شهداي خليج فارس در حال انجام است.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي بوشهر در خصوص نتايج بررسي دلايل فوت یک بانوی جوان بوشهری در حین عمل جراحی اظهار داشت: پزشکی قانون مشغول بررسی موضوع است و فردا نتیجه این قضیه اعلام خواهد شد، نتیجه کالبدشکافی هنوز اعلام نشده است، شکایتی در این زمینه انجام شده است و ابعاد مختلف قضیه در حال انجام است.