×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
مديركل كميته امداد امام خميني (ره) بوشهر در نشست با اصحاب رسانه خبر داد:

دشتستان بزرگ: مديركل كميته امداد استان بوشهر با اشاره به 2 شاخصه مهم اين نهاد در عملكرد 40 ساله بعد از انقلاب گفت: رسيدگي، شناسايي فقر و تلاش در راستاي توانمندسازي خانواده هاي تحت پوشش و ترويج و انفاق در جامعه از جمله اهدافي است كه با اجرايي كردن آن در اين بازده زماني به نتايج خوبي دست يافته ايم.

به گزارش دشتستان بزرگ، احمد لطفي  در نشست به اصحاب رسانه افزود: 14 اسفند سالروز تأسيس كميته امداد به فرمان امام خميني (ره) است كه از اين تاريخ تا 21 اسفندماه، برنامه هاي متنوعي در سطح استان اجرايي خواهند شد.

وي ادامه داد: ارائه بسته هاي فرهنگي، نمايش دستاوردهاي كميته در زمينه اشتغال و مسكن، برگزاري جشن نيكوكاري و تحويل 290 واحد مسكوني احداثي به مددجويان از جمله برنامه هاي هفته كميته امداد مي باشد.

اهداي هدايا به 12 هزار كودك يتيم و غيريتيم بوشهري

مديركل كميته امداد امام خميني (ره) بوشهر، اهداي هدايا به 12 هزار كودك يتيم و غيريتيم بوشهري را از جمله طرح هاي اجرايي در اين هفته برشمرده و خاطر نشان كرد: اميد است با حضور باشكوه خيرين در جشن نيكوكاري، امسال به 12 هزار كودك يتيم و غيريتيم سطح استان، هدايايي تقديم شود.

وي افزود: طرح ستاره مهرباني نيز در 800 مدرسه سطح استان برگزار و از مدارس نيز به عنوان پايگاه هاي كمك در جشن نيكوكاري، بهره مند خواهيم شد.

 

اهداي سبد كالاي 300 هزارتوماني به خانواده هاي تحت پوشش

لطفي افزود: در حال حاضر 70 هزار مشترك صدقات خانگي در سطح استان وجود دارد كه در سال جاري در نظر داريم 40 درصد مبالغ جمع آوري شده از اين طريق را به خريد سبدهاي كالاي 300 هزار توماني جهت خانواده هاي تحت پوشش اختصاص دهيم.

وي اذعان داشت: سال گذشته، كمك هاي مردمي در شب عيد 5/5 ميليارد تومان بود كه اميد است اين مورد در سال جاري به 7/5 ميليارد تومان افزايش يابد.

 

مددجو شدن 30 هرار بوشهري در سال جاري

مديركل كميته امداد استان بوشهر با اشاره به وضعيت اقتصادي جامعه گفت: در سال جاري 13 هزار خانواده يعني 30 هزار بوشهري زير پوشش كميته امداد درآمده اند.

وي ادامه داد: اين آمار در سطح كشوري به 700 هزار خانواده رسيده است كه با حمايت هاي دولت از كميته امداد، به وضعيت اين افراد رسيدگي خواهد شد.

لطفي با اشاره به حمايت كميته امداد از شش هزار و 500 دانش آموز و هزار و 350 دانشجو اظهار داشت: در سال جاري 2 هزار و 67 طرح اشتغالزايي با اعتبار 53 ميليارد تومان در زمينه شغل هاي خرد و طرح هاي كوچك براي مدجويان ايجاد شد.

 

تأمين جهيزيه هزار زوج جوان

وي افزود: در سال جاري جهيزيه هزار زوج جوان بوشهري با اعتبار پنج ميليارد تومان تأمين و اهداء شد همچنين 35 ميليارد تومان تسهيلات قرض الحسنه آسان به خانواده هاي تحت پوشش پرداخت شده است.