×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

پایگاه امداد و نجات کوهستان در تنگستان افتتاح شد

 دشتستان بزرگ- ساختمان پایگاه امداد و نجات کوهستان (مرحوم محمد قرچه) واقع در منطقه نمونه گردشگری خائیز تنگستان افتتاح شد.

به گزارش  دشتستان بزرگ به نقل از مهر، فرماندار تنگستان عصر یکشنبه در مراسم افتتاح ساختمان پایگاه امداد و نجات کوهستان واقع در منطقه نمونه گردشگری خائیز ضمن تبریک طلیعه چهلمین  سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: در راستای استحکام پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و خدمت به نظام و مردم گام‌های محکم‌تری برخواهیم داشت.

عبدالحسن رفیعی پور تصریح کرد: خدمت در جمعیت هلال احمر علاقه و یک عشق خاصی می‌خواهد  که در گرما، سرما و حوادث متعدد و در همه زمان اولین کسانی که در حوادث ها حضور می یابند نیروهای جمعیت هلال احمر هستند

وی خاطرنشان کرد: در منطقه خائیز که بحث کوهنوردی و حضور مردم می باشد  و امکان بروز هرگونه  حادثه ای  متصور می باشد نیاز است در راستای تجهیز این مرکز عتبارات لازم در سال ۹۸ لحاظ کنیم.

رفیعی پور افزود: برای  احداث ساختمان پایگاه امداد و نجات کوهستان واقع در منطقه خائیز با زیر بنای ۱۲۰ متر مربع و بتن ریزی کف حیات  به وسعت ۷۲۰ مترمربع اعتباری  بالغ بر۲۷۳ میلیون  تومان هزینه شده است.

این مرکز بصورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات امدادی به کوهنوردان و گردشگران ودر دامنه بیرمی، بلندترین قله استان بوشهر واقع شده و همچنین این قله شامل قلل لازم الصعود کوهنوردان برای اجرای طرح سیمرغ فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی جمهوری اسلامی ایران است.