×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ: دبیر جشنواره و بزرگداشت روز گیسکان از برگزاری این آئین در هفدهم اسفندماه سال جاری توسط شوراي همبستگي اقوام گیسکانی، خبر داد.

ابراهیم امینی گفت: در راستای پاسداشت، احیای عناصر ارزشمند سنتی، فرهنگی و توجه بیشتر به طبیعت زیبای این منطقه، مراسم جشنی در هفدهم  اسفندماه ماه ۹۷با حضور احاد مردم برگزار می شود.

وی افزود: از یک سو با توجه به  پوشش گیاهی گوناگون، حیات وحش متنوع، طبیعت بکر و زیبای کوه ها و مراتع گیسکان و از سوی دیگر استفاده از پتانسیل بالای گردشگری در این منطقه در راستای معرفی گیسکان و اهمیت حفظ محیط زیست و ضرورت ترویج شادی و نشاط در بین مردم شاهد برپایی آئین بزرگداشت روز گیسکان در سال جاری خواهیم بود.

دبیر جشنواره و بزرگداشت روز گیسکان اضافه کرد: برگزاری برنامه های ارزشمند اینچنینی فرصت مغتنمی است که مردمان خونگرم و مهمان نواز این منطقه میزبان هم استانی های عزیزمان بوده تا در کنار هم و ایجاد فضایی صمیمی، لحظات شادی را سپری کنند.

امینی اذعان داشت: در زندگی روزمره مردم، جامعه افسرده و پُرتلاطم امروزی در کنار هیاهوی هجوم تکنولوژی و دنیای مجازی توجه به شادمانی و گردهمایی و برپایی از این دست برنامه ها، از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در زندگی بشر بوده که بنا بر سرشت و ماهیت وجودی خویش، همواره از افسرده بودن گریزان و دوست دارند به سوی شاد بودن و شاد زندگی کردن در حرکت باشند.

وی تصریح کرد: ایجاد شادی، بزرگ ترین موهبتی بوده که این جشنواره داشته و برگزاری سالانه آن، ضرورتی گریز ناپذیر و فرصتی مناسب بوده تا اعضای خانواده در کنار هم و در دل طبیعت از این رویداد ارزشمند استفاده کنند.

دبیر جشنواره و بزرگداشت روز گیسکان در ادامه گفتگو با خبرنگار دشتستان بزرگ، گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته جشنواره سال جاری در دو بخش برگزار شده که بخش اول از ساعت ۹ الی ۱۱ بر روی سن برنامه اجرا خواهد شد.

امینی افزود: طبق هماهنگی های صورت گرفته دکتر هیبت اله مالکی نیز سخنرانی این قسمت از برنامه را بر عهده داشته که وی در خصوص تلاش های سی پنج ساله خود در زمینه تحقیق و پژوهش های میدانی بر منطقه گیسکان و تهیه و تالیف کتاب(دشتستان و غضنفره السلطنه برازجانی) به ایراد سخنرانی می پردازد.
 
وی اضافه کرد: در بخش دوم جشنواره گرامیداشت روز گیسکان نیز شاهد اجرای زنده موسیقی سنتی، پخت نان و غذای محلی، گلیم و گبه بافی، سوارکاری، رقص محلی با لباس های سنتی و ارائه محصولات غذایی سنتی گیسکان تا ساعت ۱۴ خواهیم بود.

دبیر جشنواره و بزرگداشت روز گیسکان خاطرنشان کرد: از تمامی هم استانی ها دعوت کرده تا در روز جمعه، ۲۷ اسنفدماه۹۷ با حضور خود در جشنواره و گرامیداشت روز گیسکان، روشنی بخش محفل ما باشند.