×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
شنبه های ورزشی دشتستان بزرگ/ گفتگو با مربی برجسته تکواندو :

دشتستان بزرگ- اصغر شعبانی: شنبه های ورزشی این هفته را اختصاص دادیم به گفت و گو با یکی از بزرگان رشته تکواندو در استان بوشهر ، استاد عزیزی که شاگردان بیشماری را به ورزش استان و کشورمان معرفی کرده و اکنون یکی از داوران این رشته ورزشی در رقابت های کشوری است ، میهمان ارجمند ما استاد محسن قناعت زاده بود که از تکواندو برایمان گفت و ما نوشتیم ... 


بفرمایید از چه سالی و چگونه وارد ورزش تکواندو شدید ...
سلام علیکم ، خدا قوت خدمت شما و عرض تبریک بمناسبت گرامیداشت ایام ا... دهه مبارک فجر ،،، از سال ۷۷ وارد ورزش تکواندو شدم و از سالهای نوجوانی علاقه وافری به این ورزش داشتم . 


 مهمترین افتخارات شما در ورزش ...


مهمترین افتخارات بنده کسب درجه داوری بین المللی و مربیگری بین المللی در سال ۹۶ بود و البته کسب سه مدال طلا و دو مدال نقره در مسابقات قهرمانی کشور در سالهای ۸۷ .۸۸.و ۸۹ و راهیابی به اردوی تیم ملی در سال ۸۹  


 اگر بخواهید به دوران طلایی تکواندو در شهرستان اشاره نمایید کدام دوره مد نظر شماست ؟

 تکواندو دشتستان زیاد در گذشته قدرتی نداشته ولی در گذر زمان و باتوجه به ورود جوانان علاقه مند کم کم قدرت گرفت ، بطوریکه در تمامی رده های سنی و در چند سال اخیر تکواندو برازجان صاحب عناوین و سکو بوده است.

 

 آیا تلاش های شما و دیگر همکاران و ورزشکاران تکواندو باعث شده فدراسیون به دشتستان و برازجان نگاه ویژه ای داشته باشد؟
قطعا تلاش همه تکواندوکاران ، برجستگی تکواندو دشتستان را در میادین نمایان نموده است
و همچنین تلاش و پیشرفت تعدادی از تکواندو کاران برازجان در عرصه کشوری نیز از نکات بارز این مهم می باشد . 


 موفقیت های خود را مدیون چه کسانی می دانید ؟
موفقیت های خودم را مدیون دعای خیر پدر و مادرم و همسرم
و همچنین دلگرمی های هنرجویانم میدانم که در همه مواقع پشتیبانم بوده و هستند .

 

شاگردان ممتاز شما در تکواندو چه کسانی هستند ؟
من شاگردان ممتاز و برجسته ای را به تکواندو استان و کشور معرفی نمودم ، هرکدام دارای عناوین مختلفی میباشند ،
آقایان علی نوبخت طلای کشوری ، علی میرشکاری طلای کشوری ، محمدرضا حسین زاده نقره کشوری ، سامان کرمی نقره کشوری ، احمدرضا کمالی برنز کشوری ، محمدرضا متوسلی نقره کشوری ، رضا مشهدی زاده برنز کشوری ، امیرمحمد حسینی زاده برنز کشوری ، علی گرمسیری برنز کشوری و سیدعلی موسوی برنز کشوری 

 

  اولویت شما در ورزش مسائل مالی بوده یا ورزش و پرورش استعدادهای بیشمار این رشته ورزشی ؟
اولویت اصلی من در ورزش سلامتی و تندرستی و پرورش جوانانی سالم و کوشا برای جامعه اسلامی می باشد و در مرحله بعد پرورش استعدادهای درخشان در رشته تکواندو جهت افتخار آفرینی برای ورزش استان و کشور است . 

 

 قبول دارید در استان بوشهر نگاه به قهرمانان ملی ، مربیان کارنامه دار رشته های مختلف ورزشی مانند دیگر استانها نیست و آنگونه که باید حمایت نمی شوند ؟

بله ، متاسفانه در استان بوشهر به این مهم توجه خاص نمی شود و بدلیل عدم حمایت و پشتیبانی از مدال آورانی و بین المللی و مربیان و داوران مربوطه ، همه این افراد به هر دلیلی از  فعالیت خود دست برمی دارند . 

بنظر جنابعالی که اکنون یکی از بزرگان ورزش استان ما هستید ، آیا واقعاً متولی حمایت از ورزشکاران فقط اداره ورزش و جوانان است ؟
به اعتقاد من اداره ورزش و جوانان به عنوان یک متولی و بزرگتر می بایست در کنار ورزشکاران ، مربیان و داوران باشد که این مهم در سالهای گذشته بسیار کمرنگ بوده ولی سالهای اخیر به همت جناب آقای حاجی کمارج ، ریاست محترم اداره ورزش کمکهای شایانی به این ورزشکاران شده و با حمایت ایشان ورزش دشتستان بسیار پیشرفت نموده که همه این موارد را مدیون ریاست محترم و همکاران پرتلاش اداره ورزش دشتستان می دانم و البته می بایست سایر ارگانهای مرتبط نیز در این مورد پیش قدم شده و اداره ورزش را پشتیبانی و همیاری نمایند . 

 

 از محل کانون امام خمینی (ره) بفرمایید که اکنون یکی از باشگاه های بزرگ ورزشی شهرستان را در رشته شما داراست ؟


کانون امام خمینی (ره) برازجان یکی از مراکز مهم در پیشرفت و تعالی ورزشکاران دشتستان بوده و می باشد ، باشگاه تکواندو کانون برازجان از سال ۱۳۸۰ تاسیس و شروع بکار نمود که اینجانب موسس و سرمربی این باشگاه می باشم و البته مدیریت اسبق کانون جناب آقای حاج سهراب گرگین که واقعا حق پدری بر گردن مجموعه کانون دارد از متولیان پرتلاش و زحمتکش این مجموعه بوده که با همت ایشان و جناب آقای حاج مهدی آخوند زاده و سایر همکارانشان کمک های بسیاری به ورزش دشتستان و استان نموده اند و همچنین مدیریت کنونی کانون امام جناب آقای روح اله احمدزاده نیز در این مهم سهم به سزایی دارا می باشند . 

 در پایان اگر صحبت خاصی باقی مانده بفرمایید ...
 در پایان تشکر فراوان دارم از مجموعه عزيزان در پایگاه خبری  دشتستان بزرگ که زحمت مصاحبه و تنظیم کارها را بعهده دارند و همچنین جناب آقای حاجی کمارج ریاست محترم اداره ورزش دشتستان ، جناب آقای حاج سهراب گرگین ، جناب آقای روح اله احمدزاده مدیریت کانون امام (ره)
و همه اساتید و بزرگوارانی که به ورزش دشتستان یاری می رسانند و آرزوی سلامتی و طول عمر باعزت برای ایشان از خداوند منان خواستارم

آمین یارب العالمین .