×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
چهارشنبه های روانشناسی دشتستان بزرگ:

دشتستان بزرگ- ساناز صالحی: ازدواج جرياني است بسيار پيچيده و حساس و اندك‌اند كساني كه مي‌توانند بر دشواري آن غلبه و بي‌زيان از آن گذر كنند.
امروز در دنيايي زندگي مي‌كنيم كه كلاس‌هاي آموزشي جديد و متنوعي برگزار مي‌گردد تا كيفيت زندگي ما را ارتقا دهد و دست عادت‌ها و سنت‌هاي اشتباه را از آن كوتاه كند؛ 

كلاس‌ مديريت بحران
كلاس مديريت خشم
كلاس ارتباط مؤثر
كلاس سخنراني
كلاس تصميم‌گيري و ... 

امروز پدر شدن آموزش مي‌خواهد، مادر شدن آموزش مي‌خواهد، 
درست ازدواج كردن آموزش مي‌خواهد, اما متأسفانه در سرزمين ما هيچ‌گونه دوره آموزشي علمي به صورت آكادميك در زمينه انتخاب همسر براي جوانان برگزار نمي‌گردد!
جوانان ما ازدواج‌هاي ناموفق را مي‌بينند اما بدون اينكه آنها را تحليل كنند و از آنها درسي بگيرند از كنارشان ساده مي‌گذرند و گمان مي‌كنند ازدواج خودشان حتماً چيز فوق‌العادهاي خواهد شد. 
گاهي حرف هايشان مطابق با آخرين مدهاي روز است اما عقايد بسياري از آنها هنوز ريشه در سال‌هاي دور و تاريك تاريخ دارد. 

ايشان به مشاوره قبل از ازدواج به عنوان يك عامل فانتزي نگاه مي‌كنند و در باطن خود يك نوع احساس تمسخر و اكراه نسبت به راهنمايي‌هاي روانشناسان دارند. 

بدون مشورت تصميم مي‌گيرند و يا با اشخاص كم‌دان و غير‌متخصص مشورت مي‌كنند.

عده‌اي ديگر نيز كه وانمود مي‌كنند زندگي را جدي گرفته‌اند مي‌گويند: 
"پيش از ازدواج پنج شيش جلسه با هم صحبت كرديم" و بدون داشتن شناختي عميق از خود و از ديگري و به اعتبار همين چند جلسه كه سرحد دانش آنهاست، كار را تمام شده مي‌دانند و ازدواج مي‌كنند و شايد درست به همين خاطر است كه نيچه مي‌گويد: 

"بشر بي‌رحم‌ترينِ درندگان نسبت به خود است".

و يا خانواده هايي كه ازدواج موفق را تنها بر مبناي خانوداه ي اصيل و پسر يا دختر اروم و مودب را شغل و درامد خوب و امثال انها ميدانند و فرزند خود را در چاه عقايد خود مي اندازند.

دخترخانماي گل آقا پسراي عزيز، خواهش مي كنم زماني كه به خواستگاري ميرويد و هر دو طرف نظر مثبتي دارن پس از ان حتما مراجعه كنيد به مشاور هاي پيش از ازدواج، خيلي از مسائل در زندگي زناشويي هست كه الان متوجه  ان نميشويد و اگر سرسري بخواهيد وارد شويد ممكنه شكست بخوريد!
يكي ارزيابي مزاجتون براي سكس (نميدانيد وارد مي شويد مي بينيد هر كدم از يك دنياي ديگري هستيد يكي سرد يكي گرم، نه اين مي تواند ديگري را راضي كند و نه ان مي تواند با ديگري كنار بيايد و در اخر اين نياز اساسي وقتي هر بار بخواهد سركوب شود ممكن است يكي از دو طرف به روابط خارج از زناشويي كشيده شوند و يا حتي به سردي و خستگي و بي روح بودن ان زندگي منجر شود)

 مورد ديگر ارزيابي ارزش هاي شما براي يك زندگي موفق است؛
باور هايتان
عقايدتان
علايق و سليقه هايتان
چگونگي گذراندن اوقات فراغتتان
چه زمان تمايل به فرزند دار شدنتان
عقايد فرزند پروريتان
چگونگي ارتباط و حدو اندازه ي ارتباط با خانواده هايتان پس از ازدواج
برنامه ريزي هاي ماليتان
نحوه ي ابراز احساساتتان
و از همه مهمتر نوعِ تيپ شخصيتي شما
و خيلي از مواردي كه به نظر شما شايد مهم نباشند و اما در اصل بايد قبل از ازدواج بررسي و ارزيابي شوند كه ايا با هم همخواني داريد يا خير!

خواهش مي كنم از اول. ماجرا به فكر آخرش باشيد كه اخرش به فكر اولش نيوفتيد!