×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ- سید محسن ماجدی: از عمده عوامل مهاجرت روستاییان به شهرهای اطراف، می توان به کمبود امکانات رفاهی، آموزشی، اجتماعی، ورزشی و بهداشتی در روستاها اشاره کرد.


یقیناً پشتیبانی مسئولین و تشریک مساعی شوراها و دهیاران، در راستای تحقق بخشی به این نیازها تا حد زیادی می تواند سایه محرومیت را رفع کرده و مانع از مهاجرت روستاییان به شهرها شود. 
حقیر با عضویت در شورای اسلامی روستای راهدار، مسئولیت کمیسیون فرهنگی‌ ورزشی شورای اسلامی روستا را عهده دار شده و با پیگیری های زمان بر، به اتفاق همکارانم در شورای اسلامی و دهیاری و همچنین برخی از خیرین و فعالان فرهنگی و اجتماعی روستا، بالاخره توانستیم پس از رایزنی با اداره ورزش و‌جوانان شهرستان، ساختمان بلااستفاده، متروکه و ‌مخروبه مربوط به شرکت تعاونی روستایی واقع در این روستا را اجاره و با هزینه بیش از چهل میلیون تومانی به یک خانه ورزش روستایی تبدیل کنیم.
پس از اتمام و ‌تکمیل این پروژه ورزشی، از اداره ورزش و‌جوانان شهرستان راهنمایی لازم در خصوص درج نوشته های لازم در تابلو مربوط به خانه ورزش روستایی، نسبت به ساخت تابلو اقدام کردیم.
پس از بازدید رئیس هیئت ورزش های بومی محلی استان بوشهر، با واکنش شدید وي مبنی بر درج نام هیئت ورزش های بومی و ‌محلی استان بوشهر در صدر تابلو‌ و درج عناوین وزارت ورزش و‌جوانان کشور، اداره کل ورزش و‌جوانان استان بوشهر و اداره ورزش و‌جوانان شهرستان دشتستان، ذیل عنوان هیئت ورزش های بومی و ‌محلی استان بوشهر که خود رئیس ان هیات می باشد، مواجه شدیم.


پافشاری و اصرار ايشان تا جایی ادامه داشت، که حتی در روز افتتاحیه این خانه ورزشی نیز شرکت نکرده و تاکنون از ارائه هرگونه خدمات و اقلام ورزش به این خانه ورزش خودداری می نمایند از سوي ديگر، ارائه این خدمات را منوط به درج نام هیات ورزش های بومی محلی استان در صدر تابلو عنوان نموده است.
خوشبختانه پس از مکاتبه با اداره کل ورزش و‌جوانان و همکاری آقای بهروزیان فر و معاون محترم ورزشی وي، این موضوع به سمع و ‌نظر مدیرکل محترم ورزش روستایی و ‌عشایری وزارت ورزش و‌ جوانان کشور رسید که ایشان ضمن تایید تابلوی خانه ورزش روستای راهدار، دستور داد این موضوع به کلیه هیات های ورزشی استان ها از جمله هیئت ورزش های بومی و ‌محلی استان بوشهر نیز ابلاغ شود تا از اين پس، بر شیوه غلط و پیشین خود پافشاری نکند.
البته پيش بيني مي شود كه باید منتظر ناهماهنگی و عدم ارائه برخی اقلام و‌ امکانات ورزشی به خانه ورزش روستای راهدار باشیم و هیئت ورزش‌های بومی محلی استان بوشهر، ورزش روستایی راهدار را از دایره‌ی هرگونه خدمات ورزشی، حذف نماید.

 عضو شورای اسلامی روستای راهدار