×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
دشتستان بزرگ: چندی پیش خبری مبنی بر فوت یکی از بانوان بوشهری طی عمل جراحی بینی، در فضای مجازی منتشر شد.
به گزارش دشتستان بزرگ، خبری که دلیل فوت این بانو را، مسائل مختلفی از جمله قصور بیمارستان، پزشک و ... عنوان کرده بود.
 
دانشگاه علوم پزشکی در پی این مسئله، نسبت به مطالب منتشر شده در فضای مجازی، واکنشی نشان داد که متن ارسالی در گروه های مجازی و کانال های خبری "دشتستان بزرگ" منتشر شد.
 
دادستان عمومی و انقلاب بوشهر نیز در واکنش به این ماجرای حادثه مرگ دختر جوان بوشهری گفت: پرونده قضایی در رابطه با حادثه مرگ دختر جوان بوشهری زیر تیغ جراحی بینی تشکیل شده است.
 
علی حسن پور افزود: به محض اطلاع از حادثه، پرونده تشکیل و برای انجام تحقیقات به بازپرس مربوطه ارجاع شد، تحقیقات مقدماتی توسط بازپرس در حال انجام است و موضوع از پزشکی قانونی و سازمان نظام پزشکی درباره علت فوت و احتمال قصور پزشکی استعلام شده است.
دادستان عمومی و انقلاب بوشهر خاطرنشان کرد: بعد از دریافت پاسخ استعلام‌ها تصمیم مقتضی اتخاذ می شود.
 
خبرنگار "دشتستان بزرگ" با پیگیری مجدد این ماجرا, گفتگویی را با مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر ترتیب داد.
 
سید مجیدحسینی در این خصوص به دشتستان بزرگ گفت: ساختار رسیدگی به تخلفات پزشکی تعریف مشخصی دارد.
 
وی با اشاره به این که قانون تکلیف سازمان ها را در این خصوص روشن ساخته است، افزود: وزارت بهداشت و به تبع آن دانشگاه علوم پزشکی محکمه نبوده که حکم دهد، افراد را تنبیه کرده و یا هر نوع جریمه انظباطی کند.
 
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی ضابط نبوده که افراد را دستگیر کرده، مطبی را ببندد و یا بیمارستانی را پلمب نماید.
 
حسینی در خصوص وظیفه دانشگاه علوم پزشکی به عنوان متولی سلامت مردم اظهار داشت: در واقع دانشگاه علوم پزشکی علاوه بر وظایف متعدد خود در حوزه سلامت، در خصوص موضوع خاص تخلفات و جرایم، تشخیص، احراز جرم و تخلف را بر عهده دارد، اثبات و احیانا تنبیه در صورت نیاز به عهده نهادهای دیگر از جمله نظام پزشکی و نهادهای قضایی می باشد.
 
وی ضمن بیان این که باید همگی به قانون پایبند باشیم، خاطرنشان کرد: خوشبختانه هماهنگی و همراستایی بین همه دستگاه های اشاره شده برای روشن شدن همه ابعاد این حادثه تلخ وجود دارد، در فرصت مناسب اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد.