×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
جمعه های مذهبی دشتستان بزرگ:

دشتستان بزرگ- حجت الاسلام والمسلمین سید عباس بهادر: با توجه به مقدمات قبل باید دریافته باشیم که چه ویژگی هایی در زن بودن و مرد بودن موثر است.
با یک بررسی اجمالی در نگاه غرب، به یک مسیر دراز مدت و گذشته بسیار  دور پی می بریم که از  قبل از اسلام و در دوران انبیاء دیگر، تا زمان رسول خاتم (ص) به عصری می‌رسیم که آن را عصر جاهلیت می نامند و اگر تاریخ را ورق بزنیم، به مبانی و تفکراتی پی خواهیم برد که متأسفانه با همه پیشرفت ها و تکنولوژی های موجود در دنیا و بعد از رونسانس (انقلاب صنعتی و علوم ابزاری) تا حال ادامه دارد فقط ابزارها عوامل و محیط آن تغییر یافته است.
 اما جا دارد گذری به تفکرات و نظریات عصر جاهلیت داشته باشیم، به عنوان مثال درباره مرد به دلیل وجود نشانه هایی از قدرت و مدیریت و قوام خانواده و جامعه به آن، او را برتر می دانستند تا جایی که همه اطلاع داریم دختران را زنده به گور می کردند، غافل از اینکه خداوند منشأ خلقت و تداوم حیات بشری را در دامن زن قرار داده است و غافل از اینکه همان مردان هم به واسطه همین زن ها حیات دارند ولی سیطره فرهنگ جاهلیت، جایگاه و تأثیر عقل را منتفی می کند و با گذر زمان بعد از رسالت پیامبر خاتم تا چند قرن و حتی در دهه های گذشته، زن و دختر عصر جاهلیت فرهنگ خود را ارتقا داد و زنده به گور کردن را به محبوس کردن مبدل کرد و زن حق هیچ فعالیت و کارکردی را جز درون خانه نداشت.
 تا اینکه در عصر جدید و مدرنیته, زن را با نسخه های بظاهر نو از آن طرف بام انداختند یعنی او را از تفریط به افراط حرکت دادند تا جایی که ابتدا زن را از نظام خانواده خارج و بعد او را در جامعه رها کردند و اما اگر یک روزی مردان بیشترین فعالیت و هویت را داشتند امروزه باید خانم ها داشته باشند یعنی آرام آرام باید خانواده هویت و مفهوم خود را از دست بدهد که البته به دنباله آن از بین بردن فرهنگ ثابت و تمدنی ست که منشأ ایجاد تداوم و تحول وجودی انسان ها در جوامع  را با محوریت خانواده و نظام تربیتی شکل می دهد را از میان بردارند و با ایجاد هرج‌ و مرج اجتماعی و تربیتی، راهی را برای سوء استفاده‌های آنها (یعنی سیاستمداران قدرت طلبان و دنیا پرستان) باشد و حس استقلال تام و مطلق را به خانم ها تزریق کنند و با توجه به احساسات و عواطف بالایی که در وجود زن نهفته است را از بین ببرند و با ایجاد احساس حقارت و عقب‌ماندگی و... در آنها بتوانند با نسخه‌های تلقینی در ارائه راهکارهایی برای بالا بردن شخصیت زن و ابزاری برای سوء استفاده های اقتصادی، سیاسی، جنسی و ...برسند.
 اما زن که بعنوان تنها نقطه وحدت و محبت در خانواده و در جامعه محسوب می شود را به یک شئ بی جان و رها تبدیل کنند. آقای رابرت مرداک مدیر شبکه فارسی وان می گوید: برای نابودی ایران باید در خصوص کلمه مقدسی به نام خانواده هزینه کرد و من قصد دارم تا موضوع مادر را در دستور کار خود قرار دهم  و در ایران مادر خانواده که همه چیز را مدیریت می کند و اگر بتوانیم مادر را به لجن بکشیم تمام این جامعه، به لجن کشیده خواهد شد. 
 لذا سعی داریم در بخش بعد، به نسخه های شخصیتی و ارتباط عقلانی و انسانی و اسلامی زن و مرد اشاره کنیم که البته بهتر است قبل آن، از خود بپرسیم: شاخصه های مردانگی و زن بودن  بهتر است چه باشد؟؟؟ و چگونه باید باشیم؟؟؟ آیا واقعا اینگونه که از غرب و دیگران نسخه و متد می گیریم رو به پیشرفت هستیم یا رو به زوال؟؟!!
ادامه دارد...