×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
در نشست شورای اطلاع رسانی استان بوشهر، مطرح شد:

دشتستان بزرگ: نشست شورای اطلاع رسانی استان بوشهر، صبح امروز با حضور استاندار و مسئولین روابط عمومی ادارات کل استان بوشهر و مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی در محل استانداری بوشهر برگزار شد.

به گزارش دشتستان بزرگ، استاندار بوشهر در این نشست گفت: ما همیشه از انتقاد استقبال می کنیم اما این انتقاد نباید به عرض ورزی آلوده باشد.

عبدالکریم گراوند با اشاره به دریافت مجوز 130 هزار متر مکعب آبشیرین کن در سطح استان، خاطر نشان کرد: ساخت آب‌شیرین‌کن برازجان در حال انجام مراحل اداری است، 14 حلقه چاه، جهت رفع مشکلات آب استان حفر شده، احداث آب شیرین کن در آبپخش، وحدتیه و دالکی نهایی و به زودی شاهد اجرایی شدن این طرح ها خواهیم بود.

وی افزود: تاکنون 11 میلیارد در حوزه آب دالکی هزینه شده و 84 میلیارد تومان نیز جهت سدهای دشت پلنگ و باغان، نقدینگی شده است.

مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز در این نشست با اشاره به نقش شفاف سازی و آگاهی بخشی رسانه ها در جامعه، گفت: رسانه بخشی از جامعه نیست که تنها مطالبه گر و مدعی باشد و اگر مطالبات و نقدها را مطرح می کند خود نیز متعهد، موظف و مسئول است که نقش خود را نیز در این زمینه ایفا کند.

سید ضیاء هاشمی ادامه داد: اگر اصحاب رسانه سوال و مطالبه می کنند از باب تامین منافع و حفظ حیات تعالی رسانه ها نیست بلکه برای افزایش پویایی جامعه و اعتماد اجتماعی و تقویت پیوند بین مدیریت و افکار عمومی این کار صورت می گیرد.

وی افزود: هر جا که رسانه ای استقلال حرفه ای خود را از دست داده و به جای اینکه درمقابل افکار عمومی و جامعه و سایر رسانه ها پاسخگو باشد، پاسخگویی را تنها منحصر به مالکان و حامیان خود کرده منجر به افول خود شده است.

هاشمی فعالیت 102 رسانه در استان یک میلیون نفری استان بوشهر را مهم دانست و  اظهار داشت: فضای مجازی یک فرصت بسیار خوب است که باید از این فرصت برای اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی مناسب استفاده شود.