×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از ایرنا، حجت اسلام سید غلامرضا هاشمی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر
با یادآوری 22 دی ماه سال 1394 سالروز دستگیری تفنگداران آمریکایی توسط نیروهای منطقه دوم دریایی سپاه در آب های خلیج فارس افزود: این اقدام سیلی محکمی بود که باعث تحقیر قدرت پوشالی استکبار جهانی شد.
وی اضافه کرد: همچنین این اقدام نشان داد که آمریکایی ها چنانچه بخواهند در آب های خلیج فارس علیه امنیت ایران اسلامی اقدام کنند نیروهای ارتشی و سپاهی به عنوان مرزداران همیشگی خلیج فارس با عزت و اقتدار سیلی محکم تری به آنان می زنند.
خطیب نماز جمعه بوشهر اظهار داشت: محاسبه های تحلیلی دستگاه دیپلماسی غرب نسبت به نظام و مردم ایران همواره با اشتباه است که این نشان از ضعیف قدرت تحلیل آنهاست.
هاشمی ادامه داد: مقابل یاوه گویی های آمریکا باید شجاعت و عقلانیت وجود داشته باشد زیرا اگر آنها جرات عملی کردن تهدیدهای خود را داشتند تاکنون آن را عملی کرده بودند.
وی افزود: افراد ساده لوح از تهدیدهای آمریکا می ترسند ولی این تهدیدها تنها برای امتیاز گیری از یک کشور و ملت است.
هاشمی بیان کرد: دولت آمریکا به نوعی در تعطیلی به سر می برد و دچار مشکلات عدیده سیاسی و اجتماعی شده است.
وی با اشاره مشکلات اقتصادی کشور گفت: برخی از این مشکلات ناشی از تحریم ها و بخشی نیز در سایه بی تدبیری هاست که مسئولان باید برای آن بصورت آنی چاره اندیشی کنند.
امام جمعه موقت بوشهر اظهار داشت: مردم و بویژه قشر ضعیف جامعه با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند که درک مشکل آنان توسط مسئولان امری ضروری است.
وی گفت: دولتمردان باید قدر مسئولیت و فرصت خدمت رسانی به مردم را بدانند زیرا این فرصت به یمن حضور مردم برای آنها فراهم شده است.
هاشمی با گرامیداشت ولادت حضرت زینب (س) گفت: صبر و استقامت این حضرت بهترین درس برای ما در موضوع مقابله با سختی ها و مشکلات است.
وی یادآور شد: حضرت زینب حکم و سیره اهل بیت عصمت و طهارت در رعایت عفاف و حجاب است و این مهم الگویی ارزشمند برای جامعه است.
هاشمی همچنین با تبریک روز پرستار و بهورز اظهار داشت: این روز فرصت غنیمتی است تا مسئولان مشکلات این قشر پرتلاش و زحتمکش را بیش از گذشته مدنظر قرار دهند.