×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ- باز هم مجموعه با مجموعه سوالات عجیب در خدمت شما هستیم. این باز قصد صحبت در مورد اینکه کدام حیوان قلبش در سرش است، را داریم.

اگر بخواهیم به سوال مطرح شده که کدام حیوان قلبش در سرش است، پاسخ دهیم، باید بگوییم که میگو است. یکی از سخت پوستانی که در زیر آب زندگی می کند و می توان گفت در تمامی محیط ها و در سرتاسر دنیا چه در آب شور، چه در آب شیرین پراکندگی دارد، میگو است. میگو از نظر جثه و سایز کوچک است و بعضی گونه های آن به اندازه ای کوچک هستند که برای بسیاری از حیوانات قابل دیدن نیستند. در اقصی نقاط دنیا گونه های بسیار متفاوتی نزدیک به 2000 گونه، از میگو یافت می شود که جزو بی مهرگان هستند و فاقد ستون فقرات هستند. میگو به دلیل اینکه اسکلت خارجی سخت و غالبا بدون رنگ و شفافی دارد، دیدن آن در آب معمولا دشوار می شود.

 

 

میگو، پاسخ سوال کدام حیوان قلبش در سرش است، معمولا در گروه های دسته جمعی، شامل تعداد زیادی میگو در بستر رودخانه ها و کف اقیانوس ها زندگی کرده و ذرات آب و ماسه ها را فیلتر می کنند. آنها به سهولت خود را با تغییر شرایط آب، سازگار می سازند.در هر بارداری میگو ماده، حدود یک میلیون تخم گذاشته می شود که پس از چند هفته از تخم بیرون می آیند. نوزادان تازه متولد شده میگو قسمتی از پلانکتون ها در آب هستند که به صورت توده ای و دسته جمعی در قسمت بالای آب زندگی می کنند تا به مقدار کافی بزرگ شوند و بتوانند به صورت گروهی، غذاهای بزرگتری پیدا کنند.

 

سایت دانشجو