×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
اختصاصی دشتستان بزرگ/ رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خبر داد:

دشتستان بزرگ: رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در گفتگو با دشتستان بزرگ از برنامه ریزی و فرهنگ سازی به منظور جمع آوری قلیان در سطح شهر برازجان خبر داد.

به گزارش دشتستان بزرگ، ماریا خویش دوست با اعلام این خبر، افزود: پیشرفت علمی یکی از سیاست های شبکه بهداشت و درمان است.

وی اضافه کرد: ابتدا باید علل افزایش استفاده از قلیان را ریشه یابی و سپس به دنبال جایگزین مناسبی برای آن باشیم، جوانان را باید آموزش داده تا تبدیل به سفیران سلامت شده و بقیه جوانان را آموزش دهند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اذعان داشت: در خصوص قلیان کشی در پارک ها، شبکه بهداشت و درمان سال 93 پارک والفجر را به عنوان پارک بدون دخانیات معرفی کرد، کار به خوبی پیش رفت اما در ادامه نظارت ادارات مرتبط کم رنگ شد. خویش دوست تصریح کرد: در ادامه اجرای این طرح، سال 95نیز ماجرا تکرار شده و این بار پارک کشتکار به عنوان پارک بدون دخانیات معرفی شده و شاهد جمع آوری قلیان، در آن بودیم.

وی با اشاره به این که تاکنون برای جمع آوری قلیان در سطح کافه های شهر برازجان موارد زیادی مشاهده نشده است، اظهار داشت: بازدیدهای شبانه به اتفاق تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف صورت گرفته و قلیان جمع آوری شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ادامه داد: تاکنون دو بار به کافه ها اخطار شدید داده شده است، اگر شهروندان نیز موردی مشاهده کرده سریعا از طریق تماس تلفنی با شماره 190 اطلاع رسانی نموده تا پیگیری شود.