×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ- معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر گفت: دریا از مزیتهای این استان و فراهم کردن شرایط مناسب برای شنا از حقوق شهروندی و اگر در گذشته مورد توجه نبوده نقض حقوق شهروندی انجام شده است.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از ایرنا، مجید خورشیدی روز سه شنبه در نشست ستاد صیانت استان بوشهر افزود: باید شرایط و محل های مناسب برای شنا مشخص و فراهم شود تا افراد بتوانند به شنا بپردازند و این حق شهروندی استیفا شود.
وی اضافه کرد: کسانی که به استان بوشهرسفر می کنند برای ساختمان های شیک و لوکس نمی آیند بلکه برای امکان دریا می آیند و نباید این حق را از آنان سلب کرد.
معاون استاندار بوشهر اظهاردشت: در همین راستا به جای محدود سازی باید بیشترین تسهیلات را در ساحل ایجاد کرد.
خورشیدی گفت: فرمانداران باید مشکلات شهرستان‌های خود را در زمینه استفاده از سواحل مورد به مورد حل و فصل کنند.
وی اضافه کرد: مردم استان بوشهرآمادگی، ظرفیت و استعداد لازم برای شنا را دارند و اداره کل ورزش و جوانان باید از این فرصت برای تربیت ناجی غریق استفاده کند.
خورشیدی افزود: استان بوشهر نباید کمبود نیرو در زمینه نجات غریق و غواصی داشته باشد بلکه با ارائه آموزش های لازم زمینه تربیت و اعزام نیرو به استانهای دیگر نیز فراهم شود.
وی گفت: فرمانداران در راستای تعیین تکلیف پلاژهای بانوان و آقایان اقدام کنند و اگر تسهیلاتی لازم دارند از طریق کمیته برنامه ریزی شهرستانها اقدام کنند.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر افزود: چنانچه تسهیلات ارائه شده به شهروندان و مسافر مستمر باشد سبب رونق گردشگری در استان می شود.
خورشیدی در خصوص عفاف و حجاب عمومی گفت: نباید فراموش کرد که ایرانیان همواره به عفیف بودن مشهور هستند.
وی بیان کرد: بهترین برخورد در زمینه حجاب و عفاف به جای برخوردهای سلبی تشویق خانمها و آقایان عفیف است.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر گفت: در گرمای 50 درجه آقایان می توانند از لباس های سبک به لحاظ بافت استفاده کنند ولی بانوان این امکان را ندارند و آفرین به بانوانی که در این شرایط الزامات دینی و ملی را رعایت می کنند.
وی افزود: باید به سمت الگوهای جدید پوشش برویم و از همین چادر با همین قواره با رنگ های روشن تر استفاده کرد.