×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

 بازارچه محصولات کشاورزی در گناوه باعث رونق کسب وکار می شود

دشتستان بزرگ - در راستای اشتغالزایی و ایجاد فرصت های شغلی جدید بازارچه هایی به منظور عرضه محصولات کشاورزی با مشارکت صندوق های خرد زنان روستایی و کشاورزان و تولیدکنندگان در شهرستان گناوه تشکیل شده است.

به گزارش دشتستان بزرگ- بنا به گفته مسئولان مربوطه احداث این بازارچه‌ها در استان بوشهر در برنامه کاری متولیان امر قرار گرفت که شهرستان گناوه در کنار دو شهرستان دیگر در زمره اجرای این برنامه اقتصادی است.

باتوجه به اینکه شهرستان گناوه در تولید محصولات کشاورزی، زراعی و صنایع دستی بخصوص در روستاها دارای محصولات متنوعی است با احداث این بازارچه زمینه عرضه محصولات یادشده برای تولیدکنندگان در سالی که رونق تولید نامگذاری شده بسیار مفید و اثرگذار است.

فرماندار گناوه در جلسه‌ای که به منظور بررسی احداث بازارچه عرضه محصولات کشاورزی و روستایی در این شهرستان برگزار شد، گفت: باید زمینه لازم برای عرضه محصولات کشاورزی و روستایی در این شهرستان فراهم شود.

سید علی پاک نژاد افزود: با توجه به اینکه گناوه از شهرستان‌های کمتر توسعه یافته محسوب می‌شود باید تلاش خود را برای توسعه یافتگی شهرستان بخصوص در بحث اشتغال و سرمایه گذاری بیشتر کرد.

وی با اشاره به موضوع ردیف ماده ۱۶ و احداث بازارچه‌ها برای بهبود کسب و کار گفت: در راه اندازی این بازارچه‌ها که به کسب وکار و رونق اقتصادی بیشتر منطقه کمک شایانی می‌کند اهتمام ویژه ای می‌شود.

فرماندار گناوه بیان کرد: رونق و توسعه این بازارچه‌ها در حیطه وظایف شهرداری و اداره راه و شهرسازی قرار دارد.

وی یادآور شد: به منظور تسریع در احداث این بازارچه در هفته جاری جلسه‌ای برگزار و شهرداری و شورای اسلامی و اداره راه و شهرسازی در برنامه‌های اولویت دار خود قرار دهند.

پاک نژاد ادامه داد: این شهرستان در اعطای تسهیلات اشتغالزایی سال گذشته بسیار خوب عمل کرد و امسال نیز نگاه ما بر این است که در دریافت و اعطای تسهیلات به متقاضیان تلاش بیشتری انجام شود.

مدیر جهاد کشاورزی گناوه گفت: باتوجه به تصمیمات گرفته شده کشوری که مقرر شده در سطح استان‌های کشور بازارچه‌هایی به منظور عرضه محصولات کشاورزی با هدف اشتغال زایی احداث شود در استان بوشهر و بنا به بازدیدهای انجام شده سه شهرستان گناوه، دشتی و دشتستان برای اجرای این طرح انتخاب شدند.

امان الله حیدری افزود: با مکاتبات و بازدیدهای های انجام شده، مکانی برای بازارچه در گناوه انتخاب که انتظار داریم شهرداری همکاری لازم را داشته و همگان در اجرایی شدن آن مشارکت کنند.

وی گفت: طرح اجرای احداث بازارچه عرضه محصولات کشاورزی آماده و به استان فرستاده شده و امیدواریم با پیگیری‌های فرماندار و همکاری دستگاه‌های مرتبط در هفته دولت امسال شاهد کلنگ زنی آن باشیم.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد که تعدادی از روستاهای آن بخصوص در بخش ریگ در زمینه تأمین سبزی و صیفی جات این شهرستان و شهرستان‌های همجوار فعالیت مستمری دارند.