×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  


دشتستان بزرگ: امروزه در شهرستان دشتستان هنرمندانی پا به عرصه ظهور نهاده اند که هر کدام به تنهایی می توانند نام موطن خویش را در سراسر این کشور طنین انداز نمایند. و از آن جمله مهمان این نوبت ما ؛ سرکار خانم روژا بهمنش از هنرمندان نام آشنای این دیار است . دشتستان بزرگ طبق روال سه شنبه هر هفته، که به معرفی هنرمندان عزیز می پردازد ، مصاحبه امروز خود را به این هنرمند اختصاص داده که این گفتگوی  صمیمانه از نظر شما می گذرد.

 

-لطفا خودت را معرفی کن:

روژا بهمنش هستم متولد اردیبهشت 1385، در کلاس هفتم در مدرسه رضوان درس می خوانم. تک فرزندم.

 

-روژا جان چگونه به کار خود علاقه مند شدی؟

با دیدن فیلم ها به بازیگری علاقه مند شدم. سال گذشته از طریق یکی از دوستان متوجه شدم در برازجان کلاس تئاتر برگزار می شود و من می توانم زیر نظر اساتید هنر، به کلاس هنر بروم. من اوایل کمرو بودم ولی در حال حاضر توانستم بر خجالت خود غلبه کنم و موفق شوم.

-روژا جان در چه زمینه هایی هنری فعالیت داشته ای؟

موسیقی طراحی تئاتر و نمایش عروسکی در سطح مدرسه
- از افتخارات خود برای ما بگو:

در رشته شنا مقام سوم مسابقات شهرستان در رشته تنیس روی میز مقام دوم شهرستان دوم استان و اول مدارس شهرستان در رشته والیبال در سطح مدارس مقام سوم شهرستان در رشته فوتسال مقام چهارم استان مقام اول در سطح شهرستان در رشته موسیقی نوازندگی پیانو مقام اول شهرستان در رشته موسیقی نوازندگی پیانو جشنواره استانی تئاتر کودک مقام برتر بازیگر دختر.

-خانواده شما با بازیگری تو مشکلی نداشتند؟

نه اصلا در واقع یکی از شانس هایی که داشتم این است که خانواده ام حامی من هستند.

-بدترین خاطره ای که تا حالا در زمینه بازیگری داشتی را تعریف کن:

خب بدترین خاطره من به همان روز اجرا در جشنواره برمی گردد که با اسپری فلفل، سعی کردند در روند اجرای اختلالی ایجاد کنند. ما به شدت سرفه می کردیم خداروشکر که خانواده یکی از همگروه هایمان سریع توانستند مشکل را رفع کنند. اوضاع اینقدر بد بود که حتی تماشاگران هم دچار مشکل شدند چه برسد به ما که می خواستیم روی صحنه، بازی کنیم.

-بهترین خاطرت چه خاطره ای بود؟

بهترین خاطره ام نیز در همین جشنواره رقم خورد. اینکه همان سال اول به جشنواره راه پیدا کردیم و به عنوان بهترین بازیگران کودک و نوجوان انتخاب شدیم.

-در آینده دوست داری چه کاره شوی؟

کوچکتر که بودم دوست داشتم پزشک شوم. آرزوی خانواده ام نیز همین بود ولی وقتی متئجه علاقه و استعداد خود در زمینه هنر شدم، با اصرار و پافشاری، توانستم نظر خانواده ام را تغییر داده و حمایت آنها را با خود همراه کنم. من دوست دارم بازیگر شوم و آنقدر تلاش می کنم که موفق شوم. خیلی از اطرافیان می گویند ممکن است در آینده، به دلیل فعالیت در رشته بازیگری تغییر بدی در رفتارت رخ بده. ولی من با اطمینان می گویم اصلا اینگونه نخواهم شد و اخلاق را هیچ وقت کنار نخواهم گذاشت.

-تا حالا فعالیت در عرصه هنر، به درس شما لطمه زده است؟

نه تا کنون نگذاشتم فعالیت های جانبی به درسم ضربه بخورد. من علاوه بر بازیگری، در چند تیم ورزشی (تنیس، والیبال، شنا و بسکتبال) فعالیت می کنم. گاهی اوقات شرایط به گونه ای بود که صبح برای تمرینات ورزشی به بوشهر می رفتم، عصر به تمرین تئاتر می رفتم و شب به درس هایم می رسیدم. در رشته تنیس از طرف استان دعوت به همکاری شدم. قصد دارم تنیس را به طور حرفه ای دنبال کنم.

-مسئولین مدرسه تو، تا چه اندازه با تو در این زمینه همکاری کردند؟

مسئولین مدرسه بسیار همکاری داشتند و حتی من را تشویق نیز می کردند. آنها می دانستند من به هیچ عنوان اجازه نمی دهم فعالیت هایم به درسم لطمه بزند. به همین دلیل بسیار با محبت برخورد می کردند.

-آیا دوست داری به برنامه عصر جدید بروی و آنجا مورد قضاوت اساتید بزرگ قرار بگیری؟

به نظرم عصر جدید مثل تست سنجش است و نباید خو را وابسته به این مسئله کرد. اگر رأی داوران مثبت باشد باعث پیشرفت می شود ولی در اکثر موارد رأی منفی به پیشرفت هنرمند لطمه می زند.

- تاثیر حمایت مسئولین بر هنر را چگونه می بینی؟
می تواند بهتر از این باشد.
-مسئولین تاکنون تا چه اندازه حمایت کردند؟
 هنر هیچ وقت در اولویت دولت و مسئولین نبوده است. می توان گفت بیشتر سلیقه‌ای عمل می‌شود.
-انتظارات تو از مسئولین چیست؟
همان گونه که می دانیم مبارزان، خط مقدم تهاجم فرهنگی هنر می باشد لذا انتظار دارم که مسئولین همواره پشتیبان هنر و هنرمندان باشند.

-مربیان شما چه نقشی در موفقیت شما داشته اند؟

بزرگترین افتخار و فرصتی که نصیبم شد آشنایی با اساتید بزرگوارم جناب آقای عبدالرحیم کاویانی و سرکار خانم ندا حیدری هست که گذشته از استادی در هنر نمایش در اخلاق نیز سلامت می باشند و امیدوارم بتوانم حق شاگردی را به جا بیاورم و همچنین تشکر می کنم از زوج دلسوز و زحمتکش جناب آقای بازدار و سرکار خانم عباس زاده مدیران محترم مجتمع فرهنگی هنری شهید شاهینی برازجان و همچنین مسئولین محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای محترم شورای شهر برازجان و شهردار محترم به پاس پشتیبانی معنوی و دلگرمی که برای هنرمندان شهر به وجود می آورند
- سخن آخر:

و در پایان از همه والدین محترم تقاضا می کنم فرزندان خود را باور داشته باشند و زمینه انتخاب مسیر آینده را بر مبنای علاقه مندی و استعداد یابی فرزندان خود فراهم نمایند نقطه خانواده مهمترین عامل در زمینه رشد و تکامل انسان می‌باشد لذا حمایت معنوی و روحی روانی والدین در انتخاب مسیر فرزندان می تواند ضامن بقا و رشد فرزندان باشد
تشکر می کنم از مسئولین و همکاران محترم سایت وزین دشتستان نیوز به پاس حمایت از هنر و هنرمندان شهر و استان

-کلمات یک کلمه ای:

تئاتر:عشق به زندگی

تنیس: علاقه

آقای کاویانی: بهترین استاد دنیا

خاله ندا: دومین استاد

حمایت مسئولین: کار عالی

استاد رفعت نژاد: استاد خوب

مادر: باورتون می شه الآن هنگ کردم (با خنده)

موسیقی: زندگی دوباره

ورزش: سرزندگی