×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

زمینه  عرضه محصولات کشاورزی و روستایی شهرستان گناوه فراهم شود

دشتستان بزرگ - فرماندار گناوه گفت:زمینه لازم برای عرضه محصولات کشاورزی و روستایی شهرستان گناوه فراهم شود.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از مهر، سید علی پاک نژاد عصر شنبه در جلسه بررسی احداث بازارچه عرضه محصولات کشاورزی و روستایی شهرستان گناوه اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرستان گناوه جز شهرستان های کمتر توسعه یافته کشور قرار گرفته باید تلاش خود را برای توسعه یافتگی شهرستان بخصوص در بحث اشتغال و سرمایه گذاری بیشتر کرد.

وی افزود: این شهرستان برای اشتغال زایی و کسب و و کار دارای موقعیت ها و ظرفیت های بسیار خوب و مناسب است ولی باید از این موقعیت ها بهره لازم را در جهت توسعه اشتغال برد.

فرماندار گناوه گفت: در سال گذشته شهرستان گناوه در اعطاء تسهیلات اشتغالزایی بسیار خوب عمل کرد و امسال نیز نگاه ما بر این است که در دریافت و اعطاء تسهیلات به متقاضیان تلاش لازم انجام شود.

وی با اشاره به موضوع ماده ۱۶ و احداث بازارچه ها برای بهبود کسب و کار بیان کرد: نگاه ما بر راه اندازی و انجام این بازارچه ها در شهرستان است و با رونق این بازارچه ها می توان به کسب و کار رونق بیشتر داد.

پاک نژاد تصریح کرد: رونق این بازارچه ها از مسائل مهم مدنظراست و این کار بیشتر در حیطه وظایف شهرداری و اداره راه و شهرسازی قرار دارد.

فرماندار گناوه یادآور شد: در همین هفته جلسه بعدی این طرح برگزار و بررسی شود و در دستور کار شهرداری و شورا و اداره راه و شهرسازی قرار گیرد تا هر چه سریعتر این بازچه ها راه اندازی شود.

وی پیرامون احداث بازارچه جهاد کشاورزی نیز گفت: با تلاش های صورت گرفته، شهرستان گناوه یکی از سه شهرستان استان بوشهر برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است که برای اجرایی شدن آن نیز همه باید تلاش و همکاری کنند.

وی افزود: اداره جهاد کشاورزی طرح آماده شده خود را ارائه دهد تا بتوان در جلسات و کمیسیون های مربوطه مطرح کرد و همچنین جهاد کشاورزی آمادگی آغاز عملیات اجرایی را در هفته دولت داشته باشد.

فرماندار گناوه گفت: شهرستان گناوه در تولید محصولات کشاورزی و زراعی و صنایع دستی بخصوص در روستاها دارای محصولات بسیار خوبی برای عرضه در بازار است و در روستاهای این شهرستان محصولات و صنایع متنوع تولید می شود که باید زمینه عرضه و فروش آنها را فراهم کرد.

امان الله حیدری رئیس جهاد کشاورزی گناوه پیرامون احداث بازارچه جهاد کشاورزی گفت: بر اساس تصمیمات گرفته شده کشوری در سطح استان های کشور بازارچه هایی به منظور عرضه محصولات کشاورزی در راستای اشتغالزایی با مشارکت صندوق های خرد زنان روستایی و کشاورزان و تولیدکنندگان تشکیل می شود.

وی افزود: در استان بوشهر و بنا بر بازدیدهای انجام شده سه شهرستان گناوه، دشتی و دشتستان برای اجرای این طرح انتخاب شدند و پیرو مکاتبات و بازدیدهای های انجام شده محلی برای این بازارچه در گناوه انتخاب و مکاتبات با شهرداری انجام شده و شهرداری نیز همکاری لازم را داشته است.

حیدری گفت: طرح اجرای این کار آماده شده و طرح کلی آن به استان نیز فرستاده شده است و امید است با پیگیری های همیشگی فرماندار و همکاری دستگاه های مرتبط در هفته دولت امسال این طرح کلنگ زنی شود.