×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

مسئولان تامین اجتماعی به نیازهای بیمه‌شدگان خارگی توجه کنند

 دشتستان بزرگ- نایب رئیس شورای اسلامی شهر خارگ گفت: مسئولان تامین اجتماعی چشمشان را روی بیمه‌شدگان خارگی بسته‌اند.

به گزارش دشتستان بزرگ- بهروز خواجه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به درآمدهای هنگفت سازمان تأمین اجتماعی از خارگ اظهار داشت: جزیره خارگ به واسطه صنعتی بودن و حضور شرکت‌های مختلف سهم قابل توجه‌ای را در درآمدهای سازمان تأمین اجتماعی دارد.

وی اضافه کرد: این سازمان از قریب به ۳۰ هزار بیمه شده مستقیم و غیرمستقیم در این جزیره درآمد دارد اما متأسفانه مسئولین امر در سازمان تأمین اجتماعی همواره با بی توجهی تمام، چشم خود را روی مشکلات معیشتی بیمه شدگان خود در این جزیره بسته‌اند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر خارگ افزود: بی توجهی سازمان تأمین اجتماعی به ساخت درمانگاه در جزیره که از ابتدایی‌ترین خدمات این سازمان به افراد تحت پوشش خود محسوب می‌شود، گواه این است که ایشان ساکنین خارگ را نادیده گرفته اند.

وی ادامه داد: سوال اینجاست که با هزینه‌های پزشکی سرسام آور کنونی، کمبود امکانات در مرکز بهداشت خارگ و همچنین شرایط خاص تردد جزیره، آیا همه شهروندان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی توان درمان بیماری خود را در بیرون از جزیره دارند؟ و اگر بیمارستان نفت نبود و یا به هر دلیلی امکان ارائه خدمات به بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی را نداشته باشد آیا یک مرکز بهداشت می‌تواند نیازهای درمانی و پزشکی مردم را تأمین کند؟

خواجه ادامه داد: در حالی که بیمه شدگان تأمین اجتماعی در شهرهای بزرگ از بهترین امکانات و خدمات پزشکی تخصصی و فوق تخصصی استفاده می‌کنند و سازمان تأمین اجتماعی در بسیاری از شهرها که حتی افراد بیمه شده کمتری نسبت به خارگ دارند ارتقای درمانگاه‌ها و افزایش خدمات خود را دنبال می‌کند، مردم جزیره خارگ همچنان چشم انتظار تأسیس یک درمانگاه هستند.

وی با اشاره به مشکل دیرینه اعزام بیمار در جزیره خارگ افزود: متأسفانه با وجود امکانات پزشکی محدود در جزیره خارگ هر از گاهی شاهد نیاز اورژانسی بیماران به اعزام به بیرون از جزیره هستیم و در این میان به تکرار پیش آمده که بیمارانی به دلیل فراهم نشدن شرایط اعزام با مشکلات جدی مواجه شده اند اما متأسفانه سازمان تأمین اجتماعی حتی در قبال این مشکلات نیز خود را مسئول نمی‌داند و این مشکل دیرینه همچنان لاینحل مانده است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر خارگ خواستار ورود و پیگیری جدی مسئولین سازمان تأمین اجتماعی شد و ابراز امیدواری کرد تا با تغییر دیدگاه ایشان به جزیره خارگ، مردم محروم این جزیره پس از سالیان متمادی به کمترین حقوق خود دست یابند.