×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

ارتش یمن سه مرکز نظامی را در خاک عربستان هدف قرار داد

دشتستان بزرگ- پهپادهای ارتش یمن چند مرکز نظامی مهم در عربستان را با موفقیت هدف قرار دادند.

به گزارش دشتستان بزرگ به نقل از المیادین، پس از انفجارها و لرزش‌های متوالی فرودگاه جیزان در اواخر ساعت پنجشنبه شب، تمامی پروازها به مقصد و از مبدأ فرودگاه جیزان لغو شد.

در همین ارتباط نیز «یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن با تأیید حمله ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به فرودگاه جیزان، از هدف قرار دادن موفقیت آمیز چند مرکز نظامی در این فرودگاه بوسیله پهپادها خبر داد و گفت: حمله پهپادی به جیزان بدرستی به هدف اصابت کرد و پروازهای فرودگاه این شهر را به تعطیلی کشاند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن همچنین اعلام کرد که چندین مرکز نظامی حساس سعودی در فرودگاه أبها در «عسیر» نیز مورد حمله واقع شده است و ارتش ما توانایی این را دارد که به صورت گسترده‌تر، در ابعاد جغرافیایی وسیع‌تر و به صورت روزانه دست به این گونه عملیات بزند.

طی ساعات گذشته نیز سامانه پاتریوت آمریکایی که در اختیار ارتش عربستان در استان مأرب در قلب یمن است، هدف حمله پهپادی و موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی قرار گرفت.

در همین ارتباط نیز سخنگوی نیروهای مسلح یمن در مورد جزئیات این عملیات مشترک یگان موشکی و پهپادی ارتش یمن گفت: سامانه پدافند هوایی پاتریوت در حمله پهپادی هدف قرار گرفت و یگان موشکی با موشک «بدر ۱ پی» محل تجمع شمار زیادی از نیروهای مزدور را نابود کرده است.

به گفته یحیی سریع، بر اثر این عملیات موفقیت آمیز، شمار زیادی از نیروهای متجاوز کشته یا زخمی شدند و سامانه پدافند پاتریوت که ساخت آمریکا است، از کار افتاده است.

یمن از ابتدای سال ۱۳۹۴ به صحنه‌ای برای تاخت و تاز و حملات ائتلاف سعودی به بهانه حمایت از دولت مستعفی یمن تبدیل شده است. محاصره یمن طی این مدت و حملات گسترده به مناطق مسکونی آن منجر به کشته شدن هزاران غیرنظامی شده است.