×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ: یک منبع آگاه در گفتگو با دشتستان بزرگ با اشاره به این که مهلت قانونی تصویب بودجه سال 98 شهرداری برازجان تا تاریخ 1397/12/1بوده گفت: سال گذشته نیز بودجه سال 97 شهرداری برازجان در 6ماه دوم سال بسته شد، البته هم سال گذشته و هم سال جاری 4 عضو شورا مخالف با بستن بودجه بوده که یکی از دلایل اصلی تاخیر را می توان همین ماجرا دانست.

وی افزود: بدلیل اینکه شورای شهر موفق به بررسی و تصویب کامل لایحه بودجه نشد، یک دوازدهم بودجه سال 1398 مورد تصویب قرار گرفت.

این منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود، اضافه کرد: هرگاه شورای شهر نتواند تا پایان سال، کار بررسی و تصویب بودجه را به اتمام رسانده و یا آن را به طور کامل بررسی کند، شهرداری ناگزیر بوده برای پرداخت های خود از شورای شهر تقاضای اعتبار موقت نماید، که این اعتبار موقت را در قالب یک دوازدهم یا دو دوازدهم می‌ نامند.

وی اذعان داشت: در شهر برازجان نیز شورای شهر، اعتبار موقت یک دوازدهم را به شهرداری داده و در فروردین ماه شهرداری توانایی انجام امور مالی و پرداخت حقوق را داشته است.

این منبع آگاه ادامه داد: بودجه سال 98شهرداری برازجان 70 میلیارد تومان بود که با اجازه ای که شورای شهر داد, شهردار توانایی استفاده نزدیک به 6میلیارد تومان از آن را داشته است.

وی تصریح کرد: هفته گذشته مدیر دفتر امور شهری استانداری جلسه ای با اعضای شوراهای شهرهای آبپخش و برازجان برگزار کرده و گفته شده بود که باید تا پایان هفته بودجه98 مصوب شود.

این منبع آگاه ادامه داد: قرار بر این شده بود که به همین منظور جلسه ای توسط اعضای شورای شهر در پایان هفته گذشته برگزار شود، متاسفانه در همان زمان اتفاقی برای یکی دو تا از اعضای شورای شهر افتاده و جلسه به روز شنبه در هفته بعد موکول شد.

وی افزود: جلسه مذکور روز گذشته (شنبه) برگزار شده و بودجه 70 میلیارد تومانی شهرداری برازجان تصویب شد.

این منبع آگاه اضافه کرد: در حین برگزاری جلسه تصویب بودجه سال 98شهرداری برازجان، خبر انحلال شورای شهر برازجان و آبپخش نیز رسانه ای می شود، البته این موضوع یک پیشنهاد به وزارت کشور بوده و تاکنون نامه انحلال شورا ابلاغ نشده است.

وی ضمن بیان این که جلسات شورای شهر برازجان نیز همچنان برگزار می شود، خاطرنشان کرد: هم اکنون نیز برخی از اعضای شورای اسلامی شهر برازجان در حال رایزنی با مسئولین استانی به منظور حل این مشکل در خود استان هستند.

لازم به ذکر است، پایگاه خبری دشتستان بزرگ، پیگیری هایی نیز جهت دلایل و جزئیات انحلال شورای آبپخش, انجام داد که متاسفانه به دلیل عدم پاسخ مسئولین مربوطه و اعضای شورا، این پیگیری بی نتیجه ماند.