×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
شنبه های ورزشی دشتستان بزرگ/ گفتگو با داور برجسته دشتستانی لیگ برتر فوتبال بانوان:

 

دشتستان بزرگ: گفت و گو با قهرمانان ورزش دشتستان کار ساده ای است چرا که ورزشکاران ما ساده و بی آلایش حرف می زنند، توقع خاصی ندارند، حرف دلشان با رفتارشان یکی است، همینکه پای حرفشان بنشینی و آنها درد دل کنند برایشان کافی است، این هفته با فاطمه دهقان کمارجی، همکلام شدیم؛ داور لیگ برتر فوتبال بانوان.

خودتان را معرفی کنید.
به نام خدا، فاطمه دهقانی کمارجی هستم، متولد ۱۳۷۲ ، از هشت سالگی در ورزش فعالیت داشتم. اولین رشته ورزشی ام دو و میدانی، والیبال و شنا بودند. از سال ۹۴ مشغول به قضاوت در لیگ برتر بانوان هستم. مربی کمک های اولیه و نجاتگر جمعیت هلال احمر دشتستان نیز هستم.

میزان تحصیلاتتان؟
کارشناسی تربیت بدنی

چگونه به داوری علاقه مند شدید؟
پدرم داور ممتاز ملی کشتی است. فکر می کنم از دوران کودکی به داوری علاقه داشتم و در سال ۹۴ در کلاسی که در دانشگاه آزاد بوشهر برگزار شده بود، شرکت کرده و موفق به اخذ مدرک داوری شدم.

سخت ترین قضاوتی که کردید؟
به نظر بنده، همه بازی هایی که در آن به عنوان داور قضاوت می کردم، سخت بودند ولی بازی حساس به نظر من، بازی بین تیم های آذرخش تهران و پالایشگاه ایلام بود.

استقبال مردم از یک خانم داور چگونه است؟
به عنوان یک ورزشکار در شهرستان ما، مردم همیشه برای افتخارات شهرستان و یا استانشان ارزش خاصی قائلند. مردم شهر هم همیشه با احترام با من رفتار می کنند.

الگوی شما چه کسی بود؟
الگوی من، جهان پهلوان تختی است که می گوید، وقتی قهرمان جهان شدم، آنگاه فهمیدم که باید بیشتر خم شوم تا مدال قهرمانی را به گردن بیاویزم.

تا کنون چه افتخاراتی کسب کرده اید؟
در رشته والیبال مقام اول، دوم و سوم شهرستانی و استان را کسب کرده ام.
در رشته شنا، دوم کشوری شده ام.
در رشته دو و میدانی، مقام سوم کشوری را کسب کرده ام.
همچنین مقام اول در رشته نجات در ارتفاع جمعیت هلال احمر بوشهر را در کارنامه دارم.

بهترین خاطره شما در داوری؟
قبول شدنم در تست پیش از کلاس بین المللی که در تهران برگزار شد.

بدترین خاطره شما؟
همه خاطرات داوری برای من شیرین و بیادماندنی هستند.

 

همکاری خانواده با شما چگونه بود؟
قطعا اگر خانواده حمایت نمی کرد، کار قصاوت برایم سخت می شد، چون ما داوران هر هفته به شهرها و استان های دیگر اعزام داریم که جا دارد از همینجا از خانواده عزیزم تشکر کنم.

برای کسانی که دوست دارند در زمینه داوری فعالیت کنند چه توصیه ای دارید؟
برای کسانی که دوست دارند در زمینه داوری فعالیت کنند، قضاوت در همه امور، کار سختی است و توصیه من به کسانی که به داوری علاقمندند، این است که راهشان بسیار سخت است. پس با انرژی و انگیزه بالا وارد عرصه کار داوری شوند. دومین توصیه من به بالا بردن سطح دانش داوری و استفاده از تجربیات بزرگان داوری و بالا بودن و تمرینات مداوم آمادگی جسمانی است.