×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
اختصاصی دشتستان بزرگ/ اعتراض یک بانوی برازجانی به:

دشتستان بزرگ: حضور پرسنل آقا در بخش زایمان و اتاق سزارین بیمارستان شهید گنجی برازجان، موضوعی بود که مورد اعتراض یکی از بیماران این بخش تبدیل شد.

به گزارش دشتستان بزرگ، طبیعی است که رفت و آمد و حضور مردان در محیطی که خاص زنان است و با توجه به شرایط ویژه ای که برای زایمان پیش می آید، علاوه بر درد، رنج دیگری را نیز بر مادران تحمیل می کند و آنان را معذّب می کند.

یکی از مادران مراجعه کننده به بیمارستان شهید گنجی برازجان گله می کرد که در بخش زنان و سزارین بیمارستان که کسی انتظارش را ندارد، پرسنل آقا کار می کنند.

 وی اظهار داشت: مدتی پیش فرزند من با عمل سزارین در بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان به دنیا آمد، این در حالی بود که متاسفانه در اتاق عمل 80درصد پرسنل آقا بوده و من با توجه به شرایط باردار بودنم، مجبور به تحمل چنین وضعیتی بودم، چنین اقدامی در شأن هیچ بانویی نبوده و قطعا خلاف بر قانون و مقررات است.

این بانو اضافه کرد: من شدیدا از وضعیت ایجاد شده گلایه داشته و خواستار پیگیری آن هستم.

 

مدیر بیمارستان: در این بخش، هیچ پرسنل آقایی وجود ندارد

مدیر بیمارستان شهید گنجی برازجان در واکنش به این مطلب به دشتستان بزرگ گفت: در اتاق عمل زنان، به هیچ عنوان هیچ آقایی وجود ندارد.
نظر غلامی افزود: در زایشگاه بیمارستان از درب ورودی تا درب خروجی حتی برای بازدید نیز همین گونه بوده و به طور کلی ورود آقایان غیرقانونی و ممنوع است.
مدیر بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان با اشاره به این که حتی نظافت آن قسمت از بیمارستان نیز بر عهده خانم صورت می گیرد، اضافه کرد: گاها ممکن است مشکلی برای تاسیسات پیش آمده، اتفاقی در قسمت اتاق عمل رخ داده و یا بازدیدی بوده که آقایان ورود کرده و این موضوع نیز با اطلاع قبلی و بدون حضور خانم باردار است.

نظر غلامی اذعان داشت: همیشه تمامی جوانب رعایت شده و به هیچ وجه آقایان وارد محوطه زایشگاه نمی شوند.

وی تصریح کرد: طرح انطباق با موازین شرع در اتاق سزارین و زایمان انجام شده و کاملا قانونی است، از همین رو اجازه ورود هیچ مردی به این محل از بیمارستان داده نمی شود.

مدیر بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان خاطرنشان کرد: به طور کل پنجره های اتاق سزارین و زایمان پوشیده بوده و هیچ جای نگرانی وجود ندارد، نام فردی که در نظر داشته موضوع را رسانه ای کرده می دانیم، از نظر ما چنین خبری صحت ندارد.