×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ: چندی پیش یکی از شهروندان دشتستانی در گفتگو با دشتستان بزرگ خواستار پیگیری یک مشکل شد.

وی در این خصوص گفت: متاسفانه هر بار برای رسیدگی به پرونده خود با اداره کار مراجعه کردم، از من درخواست خرید کاغذA4 داشته و دلیلی برای خرید آن نمی بینم.

وی افزود: آیا ادارات دولتی اجازه درخواست خرید کاغذA4 توسط ارباب رجوع برای مصرف اداره را داشته و یا خلاف قانون است؟
رئیس اداره‌ کار، تعاون و رفاه اجتماعی دشتستان در این خصوص به دشتستان بزرگ گفت: طبق آئین دادرسی کار، طرفین دعوا باید با درخواست کتبی و هزینه شخصی خود از پرونده رونوشت اخذ کنند.

محمد علی تماری افزود: کاغذ خریداری شده توسط ارباب رجوع برای کپی از پرونده خود آنان بوده و یک یا چند صفحه نیست، هر پرونده ممکن است که بین 200تا 300صفحه باشد.

وی اضافه کرد: حتی با این که طبق قانون ارباب رجوع باید هزینه کپی را پرداخت کند، اما همکاران در اداره هزینه کپی را از ارباب رجوع نگرفته و با این که هزینه برای اداره به دنبال داشته اما رایگان انجام می شود.

تماری اذعان داشت: گاها درخواست کپی از پرونده را دادگاه داده و چون نمی توان تمامی اسناد پرونده را در اختیار ارباب رجوع قرار داد، از قسمت های مورد نیاز در پرونده کپی گرفته می شود، در طول یک سال از چند صد پرونده کلان و بزرگ کپی برداری می شود.

وی ضمن اشاره به این که اداره کار برگA4 کافی نداشته و کپی از پرونده ها با چنین حجم عظیمی به کاغذ بسیاری احتیاج داشته تصریح کرد: گاها کپی از مستندات یک پرونده بسیار بوده که ارباب رجوع مجبور به خرید کاغذ می شود.

رئیس اداره کار دشتستان اظهار داشت: 90درصد نامه های استفاده شده در بایگانی، کاغذ باطله بوده و تنها نامه به ادارات در کاغذ معمولی است.

تماری خاطرنشان کرد: البته ارباب رجوع با استفاده از فلش، نیازی به خرید کاغذA4 نداشته و قسمت های مورد نیاز هر پرونده اسکن می شود.