×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
چهارشنبه های روانشناسی دشتستان بزرگ:

دشتستان بزرگ- ساناز صالحی: در پايان مطلب چهارشنبه ي قبل سوالي پرسيديم كه اينجا به آن پاسخ مي دهم:
بله، اشتباه است، تنها راهه رسيدن به خواسته ها و نيازهايمان روابط فرازناشويي و بي وفايي نيست. شما تنها با اين روش صورت مسئله را پاك مي كنيد. آن هم در اوج اضطراب، و ريسك بالايي كه اين روش دارد. و همه ي ما مي دانيم كه خورشيد هيچ گاه پـُشت ابر نمي ماند.
بنابراين چه بهتر است كه خود مسئله را حل كنيم.
چطور؟!
به وسيله ي آموزش.
از چه طريق؟!
مشاوره، كارگاه هاي اموزشي آنلاين و حضوري، مطالعه ي كتاب، استفاده از فايل هاي اموزشي مرتبط، و سپس تمرين، تمرين، تمرين.

توصيه مي كنم قبل از ازدواج حتما اموزش پيش از انتخاب ببينيد. كه چطور شخصيت مناسب ازدواج خود را انتخاب كنيد.
سپس به مشاوره ي پيش از ازدواج برويد تا ارزيابي هاي لازم انجام شود و اقدامات لازم صورت گيرد.
(اگر توضيحات بيشتري در اين دو نكته نمي دهم دليل بر مفصل بودن آن است كه ان شاالله در كتاب ها و اموزش هاي صوتي و تصويري در اينده اي نه چندان دور به شما عزيزان عرضه مي شود).

شما بايستي حتما قبل از ازدواج نكات مهم همسر داري را ياد بگيريد، ( يادمان باشد همسر داري تنها در اجراي مسئوليت هايي كه جامعه و خانواده براي ما تعريف كردند خلاصه نمي شود).
همسر داري يعني درك متقابل يك ديگر در شرايط متفاوت. يعني زبان بدن يكديگر را فهميدن، همسرداري يعني احترام به علايق، سلايق، ذائقه و مزاج و .... يكديگر. همسرداري يعني براي شوهرت بتواني نقش يك نوزاد را بازي كني تااااااا يك زنه ٧٠ساله(يعني يكنواخت نباشي). همسرداري يعني بتواني چنان احساسات همسرت را درك كني كه عزيزم گفتن هاي يك شخص غريبه دله همسرت را نلرزاند. و........

و پس از اموزش هاي لازم و مربوطه، پس از ورود به زندگي مشترك، هر مسئله اي كه ايجاد شد به جاي پاك كردن صورت مسئله و فرار به بيرون از رابطه، با همسرتون به حل آن مسئله بپردازيد. صحبت كنيد، صحبت كردم يك شاه كليد براي حل هر مسئله است. به همسرت به راحتي بگو كه چه چيزي دوست داري؟ دوست داري چه جملاتي بشنوي؟ چه حركاتي ببيني؟ و در چه شرايطي چطور با تو رفتار شود، مثلا در خشم، در غم، در شادي، در ترس چطور همسرت با تو رفتار كند. و متقابلا همين سوال هارا از او بپرس و با جان دل به گوش بنشين و نكاتش را يادداشت كن و اجرا كن.

به همين سادگي مي توانيد خوشبخت باشيد.

اينستاگرام
@salehi.sanaz8
تلفن نماس 
٠٩١٧٠١١٣٢٩٨