×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
مديركل اوقاف و امور خيريه استان بوشهر در پاسخ به دشتستان بزرگ در خصوص مالكيت كاروانسراي مشيرالملك برازجان:

دشتستان بزرگ: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر در پاسخ به سؤال دشتستان بزرگ در خصوص تعيين تكليف مالكيت كاروانسراي مشيرالملك برازجان گفت: اين بنا وقوقف شده است در حالي كه کاربری عمومی داشته و جزو میراث فرهنگی محسوب مي شود.

به گزارش دشتستان بزرگ، حجت الاسلام والمسلين اسماعیل پور افزود: صحبت های میراث را به سازمان مرکزی اعلام کرده و بخش خصوصی نیز وارد شده تا کار کند اما هنوز طرح را نیاورده است.

وی اضافه کرد: کاروانسرای مشیرالملک شهر برازجان از گذشته وقف شده است، در حالي كه اداره اوقاف و امور خيريه، هزينه آن را ندارد از اين رو مقرر شد تا مدیریت برنامه ریزی پولی را که قرار بود به میراث فرهنگی پرداخت شود به اوقاف و امور خيريه داده مي شود كه ما اقدامات بازسازي آن را انجام دهيم.

Image result for ‫كاروانسراي مشير برازجان‬‎

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر ضمن اشاره به این که ردیف اعتباری ياد شده، میراث فرهنگی است، اذعان داشت: با حضور فرماندار دشتستان و مدیرکل وقت میراث فرهنگی نشستی در فرمانداری دشتستان در همین خصوص برگزار شده و مصوباتی نیز داشتیم.

اسماعیل پور تصریح کرد: اوقاف برای اجرای مصوبات آمادگی کامل داشته تا پیگیر شود، میراث فرهنگی نیز بايد بیاید اما جلسات برگزار نمی شود ما پیگیر نیز بوده ایم.

وی افزود: اگر شما (رسانه دشتستان بزرگ) جلسه ای به منظور برسی این موضوع با حضور میراث فرهنگی تشکیل دهید ما نیز در آن شرکت می کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر در ادامه پاسخ به دشتستان بزرگ، اضافه کرد: اجازه دادن به میراث فرهنگی به جهت اجاره آن مکان چیز خوبی نیست، این را از ما خواسته اند، آنها آمده و صحبت کنند، نظر خود را نیز گفته تا ما به سازمان فرهنگی اعلام کنیم.

اسماعیل پور اذعان داشت: ما آمادگی کامل داریم، چه کسی مانند ما اعلام کرده اموال داشته به جز ما؟ ما برای استقبال از بخش خصوصی کاملا آماده هستیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر قرار بر ساخت دژ توسط ما باشد که به ما پول داده تا آنجا را بسازیم، اگر قرار بر ساخت آنجا توسط من باشد باید از محل موقوفات بسازیم که نمی خواهیم این اتفاق رخ دهد.