×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
اختصاصی دشتستان بزرگ/ پیگیری یک سوژه:

دشتستان بزرگ: برازجان به دليل جمعیت و مساحت قابل توجه، یکی از پرترددترین شهرهاي استان محسوب می‌شود. خیل عظیم اتومبیل‌هایی که شبانه‌روز در داخل این شهر رفت وآمد می‌کنند ضرورت توجه بیش از پیش مسئولین به جاده‌های ناهموار، غیراستاندارد و آسفالت‌های پر از چاله و دست انداز آن را می‌طلبد تا شهروندان با خاطری آسوده به کار و فعالیت درآن بپردازند.


به گزارش دشتستان بزرگ، داشتن آسفالت هاي استاندارد از جمله حقوق شهروندی است که تاکنون آن گونه که شایسته است مورد توجه قرار نگرفته و خاطره خوبی در ذهن رانندگان برازجاني بجای نگذاشته است! 
در حال حاضر در آسفالت خیابان‌های برازجان، كمتر نقطه‌ای را مي‌توان یافت که نیاز به تعمیر و بازسازی نداشته باشد.
برای پیگیری این موضوع به نقاط مختلف شهر سر زدیم و با شهروندان برازجاني گپ و گفتي داشتيم. يكي از شهروندان در اين خصوص به دشتستان بزرگ گفت: وضعیت آسفالت خیابان‌ها و شعارهای همیشگی مسئولین براي رفع مشکلات آسفالت، سال هاست که برای ما تکراری شده و ما هر سال شاهد بدتر شدن وضعیت خیابان‌ها هستیم.


وي با اشاره به كنده كاري هاي سطح خيابان اضافه كرد: ادارات گاز و آبفا بوده كه اين امر موجب نارضايتي عموم مردم شده است.
اين شهروند برازجاني خاطر نشان كرد: آيا ادارات ياد شده، خسارات وارده را به شهر و شهرداري پرداخت مي كنند؟ اينهمه خرابي آسفالت، هزينه مرمت و بازسازي آن، هدر رفت زيادي را براي بودجه و اعتبار شهري دارد.
يكي ديگر از شهروندان نيز در ادامه گفت: عمليات اجرايي روكش آسفالت، پس از ترميم، بازسازي و ساخت زيرساخت هاي ادارات آب و گاز بسيار زمان بر مي باشند كه اين امر بايد پيش از شروع، حتما توسط ادارات مربوطه، اطلاع رساني شود.
وي افزود: صبح كه از خانه خارج مي شويم، با خياباني كه فقط اين تابلو توجه شما را جلب مي كند، روبرو مي شويم " كارگران مشغول كارند"، از مسدود كردن خيابان ها طي روزهاي متوالي گرد و خاك ناشي از حفاري و راه بندهاي غيراصولي كه بگذريم، ادارات مربوطه، كار را به دست پيمانكاران غير بومي مي دهند به نحوي كه پس از پايان كار، آسفالت به شكل نامناسبي ديده مي شود، يا آسفالت انجام شده مسير حفاري بالاتر است يا پائين تر.


یک زن باردار در ادامه بیان می‌کند: با توجه به اینکه تحت نظر پزشک متخصص هستم به عنوان یک زن باردار به هیچ وجه نمی توانم با آرامش و خیال راحت در خیابان‌های شهر برای مراجعه به پزشک سوار خودرو عبور و مرور کنم و از دست این همه خرابی، چاله چوله‌ها و برجستگی‌های خیابان‌های این شهر به ستوه آمده‌ایم چرا مسئولان فکری برای این معضل و مشکل نمی کنند.
وي افزود: موضوع مهمتر، تعامل و همكاري سازمان هاي اجرايي با شهرداري است، راهكاري ساده جهت رفع اين همه مشكل كه پيش روي شهروندان است.
دشتستان بزرگ: رئیس اداره آب و فاضلاب شهری دشتستان در گفتگو با دشتستان بزرگ، گفت: پیمانکار مشهدی پروژه اصلاح خطوط انتقال آب شهر برازجان همچنان مشغول به کار است، و انتشار خبری مبنی بر ترک محل کار توسط وی کاملا شایعه است.

حسین رمضانی افزود: ادارات آب و فاضلاب شهری شهرهای مشهد و شیراز موظف بوده که در مجموع 10 کیلومتر از لوله های شبکه آب شهر برازجان را به عنوان استان های معین نوسازی کرده که هم اکنون آب و فاضلاب مشهد مشغول به فعالیت است.

وی ضمن اشاره به این که دلیلی برای رفتن پیمانکار مشهدی و سپردن پروژه به فرد دیگر وجود نداشته اضافه کرد: وی تاکنون به یک کیلومتر از تعهد خود نیز عمل کرده و هم اکنون در خیابان فردوسی مشغول به فعالیت است، روند مذکور در روزهای آینده نیز ادامه دار خواهد بود.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری دشتستان اذعان داشت: اداره آب و فاضلاب شهری شیراز نیز در هفته جاری کار خود را آغاز نموده و لوله های مورد نیاز به زودی از راه می رسد.

رمضانی تصریح کرد: مردم شهر برازجان در مدت اخیر همکاری بسیار خوبی با پیمانکار و عوامل اجرایی داشته و قابل تقدیر است.

وی در خصوص ضعف در اجرای آسفالت و مرمت حفاری های انجام شده نیز گفت: آسفالت حفاری ها در دو مرحله انجام شده و تاکنون تنها مرحله اولیه آن صورت گرفته و پس از ته نشینی کامل خاک شاهد اجرای مرحله دوم(پایانی) آن نیز خواهیم بود.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری دشتستان افزود: شهرداری ناظر بر عملکرد و مرمت نوار حفاری توسط پیمانکار بوده و ما نیز پیگیر هستیم.

رمضانی در خصوص زمان پایان فعالیت پیمانکاران نیز خاطرنشان کرد: کار در دست اجرا بوده و زمان دقیق پایان فعالیت مشخص نیست، اما در اسرع وقت لوله گذاری به پایان رسیده و شاهد پایان فعالیت پیمانکاری مشهدی و شیرازی خواهیم بود.