×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

دشتستان بزرگ- فاطمه احمدی پور: معمولا با تصور هرچیزی که تجربه ای از آن داریم،تصویری از آن موضوع بصورت ناخودآگاه در ذهنمان نقش می بندد.


اندیشیدن راجب یک شاخه گل یا قاب عکس، یک خانه، یک شهر یا پارک درون یک شهر، تصویری از این موضوعات را در کسری از ثانیه به ذهن ما متواتر می کنند.
اجازه دهید با همدیگر وسعت تصورمان را امتداد دهیم و راجب پارک درون یک شهر تمرکز بیشتری کنیم, اینکه وضع ظاهری یا حتی جو روحی و روانی پارک توی محله یا حداقل شهر ما چگونه است.
برخی پارک ها تنها بخاطر داشتن چند درخت نه چندان سرحال و چند نیکمت و سبزه هایی که گاهی هستند و گاهی نیستند، وسعتی را تاراج کرده اند.


مدتی است در سطح شهرمان برازجان شاهد خلاقیتی ساده, کم هزینه، اما فوق العاده کاربردی در یکی از پارک ها هستیم. جایی که با نصب چند چراغ رنگی و فواره های آب در مساحتی اندک باعث شدند به آن محیط شور و شوق و هیجانی مثبت و مثال زدنی برای کودکان و حتی پاتوقی برای خانواده هایی که صمیمیانه وقت می گذارند و لبخند کودک خود را خاطره می کنند.
اما کاش می شد در همه ی پارک ها چنین طرح هایی استفاده شود تا بقیه کودکان شهر بخاطر بعد مسافت و مسیر بی نصیب نمانند.
کاش می شد با احداث پروژه هایی به مراتب بزرگتر همچون مجموعه های آبی, باعث شور و هیجانی عظیم تر در سطح شهر و باعث جذب گردشگر حتی در مقیاس محلی شوند که خود باعث رونق اقتصادی  و اشتغال زایی در شهر عزیزمان برازجان می شود.