×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  

با عرض سلام محضر مردم شریف و فهیم شهر برازجان

پیشاپیش فرارسیدن ایام البیض و فرصت خانه تکانی دل از غبار منیت ها و همچنین موسم حیات مجدد طبیعت نوروز باستانی را خدمت ولی نعمتان خود تبریک و شادباش عرض می نمایم.

پس از مدت ها سکوت تلخ و رجحان منافع عمومی مردم و شهرمان بر منافع شخصی خود و تلاش در راستای حفظ وحدت و یک صدایی و دمیدن روح امید در بین مردمی که سخت ترین مشکلات معیشتی را طی چند سال اخیر بر اثر خیانت دشمنان نظام و انقلاب تجربه می کنند؛ طی دو روز گذشته نکته ای توسط چند نفر در فضای مجازی منتشر گردید که علیرغم میل باطنی به اصرار دوستان و دلسوزان مجبور به پاسخگویی گردیدیم. کما اینکه این مرقومه تنها و تنها در جهت تنویر افکار عمومی و پاسخ به شبهات ذهنی مردم عزیزمان می باشد و هرگز بیانیه ای تقابلی نیست، لذا توجه خوانندگان محترم را به نکات ذیل جلب می نمایم.

1-در بعضی از گروه های مجازی خبری مبنی بر عدم حضور سه عضو شورا در جلسات شورای شهر مخابره شد که علت این عدم حضور را مخالفت سه عضور شورا با حسابرسی شهرداری عنوان نمودند تا با این حربه این سه نفر را مخالف با شفافیت حسابرسی در شهرداری نشان دهند که به ضرس قاطع در انتشار این موضوع رگه هایی از بی تقوایی به چشم می خورد.

2-موضوع حسابرسی مربوط به اوایل سال 96 (شورای چهارم) می باشد که با تصویب اعضای محترم شورای وقت شرکت ارقام نگر آریا جهت حسابرسی از سال های 94-92 انتخاب گردید و پس از این مصوبه و پایان یافتن شورای چهارم و حسابرسی از دو سازمان شهرداری برازجان، شورای پنجم متوجه عدم صحت شماره نامه قرارداد گردیده و با اعلام مشکلات قانونی مسئله حسابرسی را در صور تصمیمات خود قرار داد.

تصویر شماره 1////// قرارداد شورای 4 و شماره نامه

3-شورای پنجم از ابتدای دوره مسئولیت، جلسات متعددی با نمایندگان شرکت آغاز نموده و با صرف چندین جلسه تحلیلی به تصمیم نهایی در این موضوع رسید و در تاریخ 13/5/97 با 7 رای موضوع حسابرسی به تصویب شورای پنجم رسید. با ذکر این نکته که سال های 95 و 96 را نیز به موضوع این حسابرسی اضافه نمودیم تا نظارت به روزتر و شفافیت بیشتری لحاظ گردد.

تصویر شماره 2/////////مصوبه شورای پنجم

4-بعد از مصوبه صدرالاشاره مقرر گردید که بندهای قرارداد فی ما بین شورای شهر و شرکت ارقام نگر آریا نهایی و در جلسه قرائت گردد که به علت عدم حضور برخی از اعضای شورا به مدت سه ماه و تعطیلی شورای شهر این موضوع به تاخیر افتاد. ولی در بهمن ماه قرارداد در جلسه مطرح و مورد تایید قرار گرفت و در همان جلسه در حضور نماینده شرکت به امضای ریاست محترم شورای اسلامی رسید.

5-در جلسه یازدهم اسفندماه سال جاری و پس از انعقاد قرارداد نهایی با شرکت فوق الذکر ناگهان جمعی از اعضای شورا با واگذاری حسابرسی به شرکت طرف قرارداد مخالفت نموده و به دلایل نامعلوم خواهان انتخاب شرکت دیگری جهت انجام این مهم شدند و پس از پافشاری اینجانبان بیان داشتند که شرکت ارقام نگر آریا  انصراف خود را اعلام نموده و شرکت جدیدی رل ذکر نمود و شرکت جدیدی را ذکر نمودند و به تصویب مصوبه در همان جلسه و بدون در نظر گرفتن عواقب حقوقی لغو قرارداد، اصرار نمودند که پس از تحقیقات نگارندگان این متن و نامه اعلام آمادگی شرکت ارقام نگر آریا در تاریخ 18 اسفند متوجه مغشوش بودن اظهارات گردیدیم و به همین علت نسبت به لغو قرارداد واکنش همراه با احختیاط به خرج دادیم. کما اینکه سایر اعضای شورا تاکید موکد بر واگذاری حسابرسی به شرکت ارقام نگر آریا داشتند و از تغییر موضوع آنها در یک روز و آن هم پس از انعقاد قرارداد متعجب گردیدیم.

6-در آخرین جلسه شورا که از آن به عنوان عدم حضور اینجانبان یاد گردید، سه عضو یاد شده شورا به دلیل مشکلات شخصی قادر به حضور در جلسه نبودند (نوید متین به علت بیماری پدرش، محراب فاطمی به علت فوت دایی اش، خانم حسینی به علت عدم حضور در شهر برازجان). با عنایت به این موضوع که تشکیل جلسه از ناحیه رئیس شورا مغایر با ماده 18 آیین نامه داخلی شورای شهر مصوب هیئت وزیران می باشد، (دستور جلسات شورا باید به ترتیب وصول پیشنهادات و با توجه به اولویت ها از طرف هیئت رئیسه تهیه شود)؛ ولی جلسه هیئت رئیسه برگزار نگردید.

مردم عزیز شهر برازجان:

هیچ کدام از ما معصوم نیستیم و خطاهای فراوانی در عملکرد ما به چشم می خورد لکن سوگند یاد می کنیم که در همه این مدت جز رضای خدا، نگاه دیگری نداشته ایم و وظیفه خدمت گزاری این مردم شریف را ودیعه ای الهی و امانتی ارزنده می دانیم که امید آن داریم با یاری خداوند قدوم لغزانمان از طریق تقوی و اخلاص انسانی و اصول شرعی و قانونی تخطی ننماید.

و ما ابری النفس الاماره بالسوء الا ما رحم ربی ان ربی غفور رحیم (آیه 53 سوره مبارکه یوسف).

من خویش را مبرا نمی کنم و چون نفس انسانی، پیوسته به گناه فرمان می دهد مگر آن را پروردگارم رحم کند که پروردگار من آمرزگار و رحیم است.

خدمتگزاران مردم در شورای اسلامی شهر برازجان

(محراب بنافی، نوید متین و سیده خدیجه حسینی)